Pozoruhodný obrat přinesl Tony Romeo, bývalý pilot amerického letectva a zpravodajský důstojník, který nás možná přiblížil k rozluštění záhady díky sonarové technologii.

Zdroj: Youtube

Záhadné zmizení

Zmizení Amelie Earhartové znamenalo náhlý konec její odvážné cesty. Její poslední známé místo bylo Lae na Nové Guineji a dalším cílem byl Howlandův ostrov, malý atol v Tichém oceánu. Letadlo i s posádkou však zmizelo a zůstala jen spousta nezodpovězených otázek.

O zmizení Earhartové kolují různé teorie od pravděpodobných až po bizarní. Někteří spekulují, že její letadlo jednoduše havarovalo a potopilo se pod hladinu oceánu, zatímco jiní se zabývají myšlenkou, že mohla přežít na odlehlém ostrově. Jedna z konspiračních teorií dokonce naznačuje, že byla zajata japonskými jednotkami, aby se pak pod novou identitou vrátila do Spojených států.

Pátrání Tonyho Romea

Po 87 letech spekulací a pátrání se Tony Romeo vydal na misi s cílem odhalit pravdu o zmizení Amelie Earhartové. Romeovo odhodlání vyřešit nekonečnou záhadu ho přimělo prodat svůj realitní podnik a investovat 11 milionů dolarů do pátracího úsilí, které začalo v září 2023.

Romeův přístup byl netradiční, ale slibný. Použil pokročilou sonarovou technologii ke skenování oceánského dna v okolí ostrova Howland, kde se letadlo Earhartové mělo nacházet naposledy. Nejmodernější technologie poskytla záblesk naděje při hledání dlouho ztraceného letadla.

Sonarové stopy

Měsíce pečlivého skenování a analýzy dat nyní přinesly pozoruhodný objev. Tony Romeo tvrdí, že našel sonarové důkazy, které silně naznačují přítomnost ztraceného letadla Lockheed 10-E Electra. Vzrušující objev zažehl naděje těch, kteří touží po vyřešení záhady, jež mátla svět téměř sto let.

Snímek pořízený ponorkou zachycuje něco, co se zdá být obrysem letadla Earhartové, které odpočívá 4 900 metrů pod hladinou Tichého oceánu. Objev byl učiněn přibližně 160 kilometrů od pobřeží Howlandova ostrova, který byl v osudný den její další plánovanou zastávkou. Překvapivé je, že při prvotním skenování nebyl okamžitě rozpoznán potenciální význam nálezu, ale nyní probíhá další vyšetřování.

Záblesk naděje

Ačkoli se může zdát nepravděpodobné, že by po tolika desetiletích mohlo dojít k průlomu v záhadě kolem zmizení Amelie Earhartové, historie už několikrát ukázala, že se může občas stát něco neočekávaného.

Sonarový důkaz poskytuje záblesk naděje těm, kteří touží po uzavření tohoto poutavého příběhu. Pokud by objev skutečně vedl k potvrzení letadla Earhartové, vyřešil by nejen historickou záhadu, ale také by osvětlil osud průkopnické letkyně, jejíž odkaz nepřestává inspirovat celé generace.

Zdroje: reuters.com, businessinsider.com, cbsnews.com