Jack stál zpočátku před nelehkým úkolem, zchátralý stav chalupy po dědečkovi představoval značnou výzvu. Tváří v tvář dilematu, zda stárnoucí chalupu, která desetiletí chátrala, zbourat, nebo zrestaurovat, se Jack rozhodl pro druhou možnost. Tímto krokem připravil půdu pro pozoruhodnou proměnu, která ukázala, že i ty nejzanedbanější budovy lze opravit.

Vytváření pohodlí z rozpadu

Proces obnovy začal odstraněním invazivní vinné révy, která si starý dům přivlastnila. Interiér byl vyčištěn, čímž se odhalilo původní kamenné zdivo. Fasáda, kterou léta sužovaly irské bouře, byla oživena pečlivým tlakovým mytím a novým nátěrem.

Nejnáročnější úkoly ale na Jacka teprve čekaly. Střecha prošla komplexní opravou, od broušení a ošetření trámů až po instalaci nových břidlicových šindelů, které patří k architektonickému dědictví oblasti. Stará okna nahradila moderní, která z ponurého domu vykouzlila prosvětlený prostor.

Boj s vlhkostí si vyžádal vybudování odvodňovacího příkopu, který dům uzavřel do ochranného obalu. Zavedení nových elektrických, vodovodních a kanalizačních systémů navíc posunulo chalupu do moderny, přitom její rustikální kouzlo zůstalo zachováno.

Vlastní práce a výsledky

Jack se ujal většiny prací sám, což bylo rozhodnutí, které nejen ušetřilo náklady, ale také dodalo renovaci osobní ráz. Rekonstrukce si vyžádala investici ve výši přibližně 30 000 eur. Kromě toho, že se Jackovi podařilo zachovat kus rodinného dědictví, rozhodl se nemovitost nabídnout k rekreačnímu pronájmu, takže jeho investice se mu pomalu vrací..

Díky Jackovu úsilí vznikla osobitá rekreační chalupa, která nabízí moderní vybavení, přitom odkazuje na své historické kořeny. Je atraktivním cílem pro turisty, kteří hledají osobité venkovské útočiště.

Zdroje: apost.com, positivevibration.guru, spotlightstories.co