Po léta dával Roman Skamene přednost městskému životnímu stylu uprostřed ruchu Velké Ohrady v Praze. O venkovské bydlení projevila zájem až jeho žena. A její přání předznamenalo začátek nové kapitoly, kdy se herec a jeho rodina rozhodli žít blíže k přírodě.

Zdroj: Youtube

Skok z města na venkov

Výběr lokality byl jasný; manželé totiž již dlouho vlastnili pozemky nedaleko Nižboru. Po vášnivých diskusích padlo rozhodnutí zrekonstruovat a rozšířit chalupu na trvalý domov. Nyní, po několika letech života na venkově, herec nelituje. Svůj domov na vesnici by za za byt ve městě rozhodně nevyměnil.

Společné úsilí

Proměna chalupy byla společným dílem stavební firmy a vlastních rukou manželů. Roman, známý svým kutilským umem, se aktivně zapojil do renovace. A neposkytoval jen moudré rady, ale přiložil i ruku k dílu.

Výsledkem je prostorné sídlo se dvěma kuchyněmi, obývacími pokoji, dětskými pokoji, koupelnami a dostatkem místa pro návštěvy. Hercova dílna, osobní útočiště, je místem, kde se oddává svým kutilským dovednostem a řeší vše od drobných oprav až po kreativní projekty.

Vstříc venkovskému životu

Jedním z výrazných prvků pozemku je bazén, který je oblíbeným místem pro jeho vnučky i jejich domácí mazlíčky, a umocňuje tak venkovní vyžití rodiny. Ne všechny venkovní aktivity se však setkávají s nadšením. Herci například vadila neustálá nutnost sekat trávník. Problém ale vyřešil po svém. Pořídil si automatickou sekačku, kterou pojmenoval Gerda. Stala se hercovým nepostradatelným spojencem.

Roman Skamene ale svůj život na venkově neustále vylepšuje; na obzoru jsou například plány na vybudování včelína a chov slepic, které by ještě více dodaly jeho bydlení venkovský ráz.

Domov plný lásky a tvořivosti

Herec také nezapomíná na svou ženu a vždy vyzdvihuje její neocenitelný přínos k vytvoření příjemného a útulného domova. Pochvaluje si její výjimečné kuchařské umění i pečlivou péči o zahradu. Chvíle, kdy celá rodina skotačí v bazénu, hraje doma karty či se věnuje jiným společenským aktivitám, jsou pro Romana Skamene naprosto jedinečné a obohacují ho tak, jako nic jiného.

Zdroje: blesk.cz, t.tyden.cz, expres.cz