Rodina se chopila příležitosti a požádala studio Kouba Interier o realizaci náročného, ale inovativního projektu, jehož cílem bylo sloučení dvou bytů do prostorného mezonetu.

Geniální řešení vertikální expanze

Alena Koubová, zkušená designérka společnosti Kouba Interier, vzpomíná pro portál iDnes na počáteční nadšení: "Za 17 let naší činnosti to byla premiéra, ale byli jsme nadšeni, že se můžeme pustit do tak jedinečné výzvy."

Alena Koubová zorganizovala plánování dispozice a našla pouze jedno vhodné místo pro schodiště, které se mělo stát jádrem nového designu mezonetu. Spodní byt byl přestavěn tak, aby zahrnoval kombinovaný obývací pokoj a kuchyň, pracovnu vzniklou spojením dvou místností a modernizovanou koupelnu. Horní patro bylo přeměněno na soukromé ložnice pro děti a velkorysou hlavní ložnici, doplněnou o další koupelnu.

Demolice a výstavba

Úkolem demolice betonového panelu byli pověřeni specialisté, kteří použili přesné techniky diamantového řezání, aby zajistili bezpečnost a efektivitu. Intenzivní pětidenní proces připravil půdu pro vzrušující fázi vlastní výstavby.

Rekonfigurace zahrnovala nejen architektonické úpravy, ale také složité detaily, jako je instalace schodiště navrženého na míru. Tento prvek není pouze funkční, ale také výrazný, s černými ocelovými a masivními dubovými stupni, které podtrhují moderní estetiku bytu.

Soudržný a elegantní design

Jakmile byla konstrukce na místě, pozornost se obrátila k interiérům. Dvoupatrový byt se honosí vinylovou podlahou v dekoru dubu, která ladí s dveřmi a vytváří plynulý tok z místnosti do místnosti. V koupelnách se nacházejí velké stylové obklady v uklidňující šedé paletě s mozaikovými akcenty, které dodávají nádech luxusu a praktičnosti díky strategicky umístěným úložným řešením.

Dotek na míru

Pod vedením Martina Kouby studio také vyrobilo nábytek na míru potřebám rodiny, například zapuštěnou zrcadlovou skříňku a úložný prostor ve výklenku v koupelnách, který spojil funkčnost s elegancí.

Model moderního bydlení

Projekt společnosti Kouba Interier nejen vyřešil prostorové dilema rodiny, ale také vytvořil precedens pro kreativní rozšiřování městských bytů. Proměna běžného panelového bytu v prostorný mezonet dokazuje, že s kreativním myšlením a odborným provedením jsou možnosti městského bydlení tak vysoké, jak je člověk ochoten stavět.

Zdroje: idnes.cz, cs.wikipedia.org, kouba-interier.cz