Petr Kotvald, všestranný talent české hudební scény, známý jako hudebník, zpěvák, producent, tanečník a herec, má nenápadnou chatu u Sečské přehrady.

Raný život a hudební začátky

Zdroj: Youtube

Petr Kotvald se narodil v Žatci a od mládí měl hudební sklony. Navštěvoval místní lidovou školu umění, ovládal hru na klavír a zdokonaloval se v pěveckých dovednostech u profesorky Julie Jindrákové.

Po ukončení základního vzdělání se Kotvald věnoval elektrotechnice na Střední průmyslové škole v Chomutově, kde také rozvíjel své hudební nadání zpěvem ve skupině Scarabeus. Jeho studijní cesta pokračovala na ČVUT, kde v roce 1984 získal titul inženýra elektrotechniky.

Stoupající hudební kariéra

Kotvaldova hudební kariéra nabrala výrazný směr v roce 1981, kdy nastoupil do Orchestru Karla Vágnera. Jeho duet "Holky z naší školky" se Stanislavem Hložkem prudce stoupl v popularitě a stal se nejprodávanější písní. V průběhu let se prosadil jako sólový umělec a spolupracoval s různými kapelami, mimo jiné s Trik a Artmosphere.

Jeho diskografie je rozsáhlá, v 80. letech i později vydal desítky alb a zaznamenal výrazné úspěchy v hudebních anketách a oceněních.

Životní styl Kotvalda

Kromě svých hudebních úspěchů je Kotvald známý svým chalupářským životním stylem. Jeho chata, zasazená mezi vzrostlé jehličnaté stromy nedaleko Sečské přehrady, slouží jako klidné útočiště před městským životem. Kotvald a jeho rodina si zde užívají jednoduchosti a pohodlí venkovského bydlení, vybaveného moderním zařízením, které se dokonale snoubí s přírodním prostředím.

V průběhu let se chata vyvinula ze základní stavby s minimálním vybavením v dobře vybavenou rezidenci s pračkou, myčkou a sprchou s teplou vodou. Tato proměna odráží širší trend ve venkovských oblastech, kde se výrazně zlepšil komfort, čímž se bydlení na venkově stalo atraktivnějším.

Změny

Patrovou chatu kdysi postavil zpěvákův tchán. Postupně ji zvelebili, aby odpovídala požadavkům mladé rodiny. Za své mistrovské dílo považuje Petr Kotvald kuchyni. I přes její miniaturní rozměry do ní po dvouměsíčním přemýšlení dokázal vměstnat vše, co si manželka přála, a to včetně velkého sporáku s troubou a dvojdřezu. Nejvíc ale miluje ložnici, kde rád odpočívá. Na své chatě nachází umělec potřebný klid. Zahradničení ho ale moc nebaví a většinu práce přenechává manželce, která si naopak na zahrádce odpočine. Kotvald jí pomáhá jen se sekáním trávy a stříháním živého plotu. Raději si vychutnává okolní přírodu s knížkou v ruce.

Zdroje: petrkotvald.cz, cnn.iprima.cz, kdojeto.superia.cz