Rozsáhlé sídlo v hodnotě téměř 500 milionů korun, obklopené mohutnou břidlicovou zdí a ostražitými bezpečnostními opatřeními, představuje rovnováhu mezi luxusem a minimalistickou elegancí. Nemovitost, jejíž součástí je i diskrétní byt správce, je opevněna kamerami a strážemi, což rodině zajišťuje bezkonkurenční soukromí a bezpečnost.

Architektonický soulad s přírodou

Usedlost, kterou navrhl uznávaný architekt Jakub Cigler, se plynule začleňuje do okolní krajiny. Sídlo, jednopatrová vila, bylo kdysi součástí historického souboru, který zahrnoval statek U Skrčených a starou hospodu. Dnes se honosí fasádou z přírodního kamene s částečně prosklenými exteriéry a výraznou travnatou sedlovou střechou, která odráží hluboký respekt k okolnímu kontextu.

Inovativní design a luxusní vybavení

Interiér zámečku je zázrakem moderního inženýrství a designu. Jeho nejvýraznějším prvkem je skleněná stěna bazénu, která se může zasunout do země, čímž se prolínají hranice mezi vnitřním luxusem a přírodními krásami venku. Rezidence nabízí také pokoje, které doplňují prostorné společné prostory zahrnující suchou a mokrou saunu a rozsáhlé obytné prostory pro Kellnerovy příbuzné.

Jezdcův sen

Za hranicemi rezidence se panství pyšní krytou jízdárnou a stájemi pro deset koní. Dcera Petra Kellnera, Anna, vyznamenaná šampionka v parkurovém skákání, v areálu nadále rozvíjí svou vášeň pro jezdecký sport a dodává sídlu dynamickou vrstvu mládí a energie.

Zapojení komunity a vzpomínky

Odkaz Petra Kellnera přesahuje zdi jeho sídla. Místní komunita na něj vzpomíná jako na pečlivého správce svého panství i obecních zájmů a jeho vliv je citelný v celém Podkozí. Kellnerova nadace nadále přispívá na místní infrastrukturu, a ctí tak jeho závazek k obecnímu blahu.

Bezpečnost v klidu

Vysoká bezpečnostní opatření obklopující panství jsou u nemovitostí tak významné hodnoty běžným rysem. "U hodnotných nemovitostí je obvyklé vidět sofistikované bezpečnostní systémy, ale Kellnerova usedlost jde nad rámec a zajišťuje nepřetržitý dohled," poznamenává pro server ŽivotvČesku.cz Jiří Hanousek, realitní makléř specializující se na luxusní nemovitosti.

Zdroje: berounsky.denik.cz, blesk.cz, zivotvcesku.cz