Pavel Liška má poznávání jiných krajů v krvi, na své motorce procestoval Střední Ameriku i Papuu Novou Guineu. Poznal i mnoho koutů České republiky, hodně cestuje s divadlem i v rámci jiných pracovních projektů. A jak říká, míst, kde se mu líbí, je mnoho. Chalupu by si dokázal představit ledaskde, vždy ji ale vybíral srdcem. „To místo na mě musí promluvit. A přesně to se při výběru mé chalupy stalo,“ řekl v jednom z rozhovorů Pavel Liška.

Chalupa v srdci Malé Hané

První chalupu měl Pavel Liška ve Vísce u Jevíčka, což je dědina v srdci Malé Hané, kousek od Svitav v Pardubickém kraji. Bylo to v době, kdy měl angažmá v brněnském HaDivadle. O chalupě mu tehdy řekl známý z Brna, který s divadlem spolupracoval.

Na starou chaloupku jezdil Liška moc rád, ale když ho pracovní povinnosti odvanuly do pražského Divadla Na zábradlí, začal na chalupu jezdit čím dál méně. Velká vzdálenost nakonec rozhodla a herec stavení prodal. Dlouho ale bez chalupy nezůstal.

Láska na první pohled

Když Pavel Liška hledal místo pro svou druhou chalupu, našel ji na jihu Čech. „Chalupu jsem si hned zamiloval. Mám to tam moc rád,“ prozradil herec. O tom, kde konkrétně chalupu má, ale moc veřejně nemluví. Zřejmě z obavy, že by místo lákalo nezvané zvědavce.

I tak ale herec prozradil, že jeho chalupa je někde v okolí obcí Ledenice, Borovany či Chlum, tedy nedaleko Českých Budějovic. Zatímco ve Vísce u Jevíčka stála jeho chalupa přímo v obci, tentokrát ji má na samotě. Jezdí sem už dlouhých 17 let.

Práce i relax

A co jihočeská chalupa herci přináší? Práci i relax. Jezdí sem odpočívat, ale nevyhýbá se ani klasickým pracím, které s chalupou souvisejí. Vše ale dělá rád.

Když má volnou chvilku, rád chodí prozkoumávat i blízké okolí. Přiznává ale, že je za chalupou pořád hodně míst, která nezná. „Jakmile přijedu na chalupu, jsem rád, že tam jsem. A na výlety po okolí moc času nemám. Pořád tu mám co objevovat, je tu nádherně,“ podotkl Pavel Liška.

Zdroje: idnes.cz, budejovice.rozhlas.cz, svitavsky.denik.cz