V rodném Havířově žil Pastrňák ve skromném bytě 2 + 1, takže pokojíček sdílel se svým bratrem. Teď už je ale všechno jinak a Pastrňák si užívá prostorný byt, ve kterém je hned šest pokojů.

Výhled na přístav

Byt, který si Pastrňák v Bostonu pořídil před více než šesti lety, se skládá ze dvou propojených bytových jednotek. Za mezonetový byt zaplatil tehdy asi 75 milionů korun. Má to kousek do centra i hokejové haly. Z bytu má parádní výhled  na bostonský přístav. Žije zde i se svou půvabnou přítelkyní Rebeccou a jejich společnou dcerkou Freyou.

Tři koupelny a vířivka

Byt na dvě patra má celkovou plochu 210 metrů čtverečních. Kromě ložnic jsou zde i tři koupelny, v jedné z nich má slavný hokejista také vířivku.

Centrem bytu je obří rohový obývací pokoj. I když je vybavený v moderním duchu, nebojí se sáhnout ani po retro kouscích. Například po retro videoautomatu z 90. let na lov jelenů. Obývací pokoj přechází plynule v kuchyni.

Dva balkony a spousta světla

V bytě jsou velká okna, díky kterým je interiér nádherně prosluněný. Výhodou jsou také dva balkony s výhledem na přístav.

Na stěnách pak visí památeční fotografie, které zachycují Pastrňákovy klíčové okamžiky. Jedna z fotografií například zachycuje Pastrňákův první zápas proti Pitsburghu. Nechybí ale ani další hokejové artefakty, třeba originální dresy z Utkání hvězd elitní zámořské soutěže.

Luxus na hypotéku

I když nemá Pastrňák o peníze nouzi, byt si musel pořídit na dluh, a to proto, že byl nováčkem na realitním trhu, který podle amerických pravidel neměl na výběr a byl nucen si nemovitost vzít na hypoteční úvěr.

Ani to ale Pastrňáka od pořízení mezonetového bytu neodradilo. Život v apartmánu v rezidenci Burroughs Wharf, který byl postavený v letech 1989 až 1993 na prestižní adrese Battery Street, se mu líbí. Dům má i vlastní garážová stání a nechybí ani nonstop recepce. Vzhledem k tomu, že loni uzavřel osmiletou smlouvu na téměř dvě miliardy korun, může si takový přepych bez obav dovolit. Patří totiž mezi nejlépe placené hráče NHL

Zdroje: forbes.cz, living.iprima.cz, isport.blesk.cz