Mít nemovitost v cizině se určitě vyplatí, obzvláště pokud si ji pořídíte na místě, kam rádi jezdíte. Nemusíte platit nikomu dalšímu za ubytování a navíc si dům či byt vyladíte přesně podle svých představ. Pojďte se podívat, kdo do čeho investoval a jaké má v zahraničí zázemí.

Michal David, Španělsko, Tenerife

Hitmaker Michal David si s manželkou pořídil luxusní vilu na španělském ostrově Tenerife. Dům, který by vyhovoval jeho požadavkům, hledal dlouhých 10 let.

Protože sem rád jezdí s rodinou i přáteli, oceňuje velké prostory, jídelnu pro šest lidí, prostornou terasu a bazén na zahradě. V suterénu domu je i malé nahrávací studio. Dům považuje za svůj domov a nikdy by ho nikomu cizímu nepronajal.

Jaromír Soukup, Španělsko, USA, Rakousko

Hned několik nemovitostí si v zahraničí pořídil medální magnát Jaromír Soukup. Když zatouží po teple a moři, zamíří do Španělska, v Marbelle tam má krásnou vilu. Další luxusní nemovitost má v USA, konkrétně jde o nádherný byt ve 35. patře mrakodrapu, který stojí na prestižní adrese v srdci Manhattanu v New Yorku. V zimě zase rád jezdí na svou parádní chalupu do rakouských Alp.

Jiří Macháček, Thajsko, Ko Lanta

Herec Jiří Macháček si před lety pořídil malý polorozpadlý domeček v Thajsku, a to na ostrově Ko Lanta. Na stejném ostrově si domečky pořídili i jeho přátelé David Ondříček a Ondřej Trojan. Všichni se kochají výhledem na moře. O svém domku na skále ale herec moc mluvit nechce, rád si tam totiž užívá klid a soukromí. Prozradil ale, že si objekt postupně vylepšuje. V době covidové pandemie tam téměř tři roky nebyl. Když mu to ale čas dovolí, rád sem jezdívá v zimě, kdy tuzemské chladné počasí s oblibou vymění za sluneční paprsky v Thajsku.

Eva Holubová, Itálie, Sicílie

Také Herečka Eva Holubová si pořídila dům v teplých končinách, konkrétně na italské Sicílii. Záměrně si tu koupila starší oprýskaný domek, který nijak nevyčnívá nad ostatními, ale naopak příjemně splývá s okolím.

Má to tu moc ráda a ani jí nevadí, že když sem jede autem, trvá jí cesta i s přestávkami třeba 20 hodin. Dům má ve městečku Grotte a jak tvrdí, Sicílii si doslova zamilovala. Místní lidé si prý dokáží užít každou životní chvíli naplno, což je herečce velmi blízké.

Klára Doležalová, Chorvatsko, Šolta

Moderátorka Klára Doležalová má srbské kořeny a Chorvatsko je jí velmi blízké. I proto zde, na ostrově Šolta, postavili s manželem dům, kde tráví několik měsíců v roce. Dokonce se tu pustli i do podnikání a vyrábějí ekologický olivový olej.

Z Chorvatských měst má největší slabost pro Split. Jak uvedla v jednom rozhovoru, má dokonce pocit, jako by zde někdy v minulosti už žila.

Richard Krajčo, Spojené arabské emiráty, Dubaj

Hudebník Richar Krajčo si se svou ženou Karin Babinskou pořídili nemovitost v Dubaji. Obvykle tu tráví čas od podzimu do jara. Jezdí s nimi i jejich děti, kteří tu i studují. Pro Dubaj se Krajčo rozhodl nejen proto, že je tu parádní počasí, ale má rád i tamní kulturu a způsob života. Apartmán v Dubaji určitě nebyl levnou záležitostí, ale muzikant a herec v jedné osobě své investice rozhodně nelituje. Jejich děti dokonce uvažují, že zde budou studovat i vysokou školu.

Zdroje: prozeny.cz, blesk.cz, cnn.iprima.cz