Cesta k vysněné chalupě se ukázala být náročnější, než oblíbená česká zpěvačka předpokládala, a to kvůli rozsáhlým stavebním a renovačním nárokům.

Pohled do kariéry Absolonové

Zdroj: Youtube

Kariéra Moniky Absolonové trvá více než tři desetiletí. Na českou hudební scénu vtrhla v roce 1993 svým debutovým albem "Monika", které jí jako nadějnému nováčkovi rychle vyneslo nominaci na českou Grammy.

Následovala řada úspěšných projektů včetně pozoruhodných alb jako "Dál jen při mně stůj" a "Jsem věrná". Její talent se rozšířil i mimo hudební studio, své herecké kvality předvedla v muzikálech jako "Dracula" či ve filmu "Princezna ze mlejna II".

Sen o letní chalupě

Když si Monika Absolonová pořizovala chalupu, domnívala se, že díky rychlé rekonstrukci bude brzy vše hotovo a ona si bude s rodinou užívat zasloužený odpočinek v lůně přírody. To se ale hluboce přepočítala. Po převzetí domu zjistila, že je chalupa totálně zchátralá. Neutěšený stav si vyžádal takřka kompletní demolici, zůstalo jen několik stěn. Pak začal byrokratický kolotoč, kdy byla nucena zajistit veškerá potřebná povolení a žádosti, což projekt značně zdrželo.

Problémy při výstavbě

Po demolici zůstaly jen trosky, čímž se renovace změnila v plnohodnotný stavební projekt. Absolonová se byla nucena rychle zorientovat ve složitých podmínkách stavby domu, musela učinit zásadní rozhodnutí o izolaci, vytápění a výběru materiálů. Na stavbu je sama, ráda proto přijme pomoc od své maminky a jejího přítele. Výhodu vidí v tom, že si o všem může svobodně rozhodnout, zároveň přiznává, že občas zažívá hodně skličující pocity.

Podpora a pokrok

Po domě na vesnici Monika Absolonová toužila dlouho. Sen proměnila ve skutečnost díky kolegyni Iloně Csákové, která se poptala ve svém okolí a chalupu, kterou zpěvačka nakonec pořídila, objevila. O tom, jak se stavbou chalupy pokračuje, Monika pravidelně informuje své sledující na Instagramu –sdílí s nimi těžkosti i malá vítězství. A zároveň dokumentuje své snažení.

Výhled do budoucna

Navzdory přetrvávajícím překážkám zůstává odhodlání Absolonové vytvořit své vysněné útočiště neotřesitelné. Chalupu si představuje jako klidné útočiště, kde může uniknout před rušným veřejným životem. Projekt je dílem lásky a odráží její pevné rozhodnutí vybudovat od základů něco trvalého a naplňujícího.

Zdroje: blesk.cz, idnes.cz, living.iprima.cz