O tom, že je Michal Nesvadba velmi kreativní člověk, není pochyb. Vidět to lze i na jeho domu v Průhonicích, kde se svou manželkou Andreou žije už déle než 17 let.

Klid mimo rušné centrum

Původně žil Michal Nesvadba v centru Prahy, ale pořád toužil po větším klidu. Ten nakonec našel v Průhonicích, kde si kousek od zámeckého parku nechal postavit svůj vysněný dům. Jde o bungalov s krásnou zahradou, o kterou láskyplně pečuje jeho manželka Andrea. Působí jako zděný dům, ve skutečnosti to ale je dřevostavba.

Většina lidí by si zaplatila architekta či projektanta, který by dům navrhl. Michal Nesvadba ale tuto část výstavby domu vzal pevně do svých rukou a dům si do posledního detailu nakreslil sám. Podle jeho návrhu mu pak firma jeho hnízdečko postavila.

Jako v kouzelné školce

Herce a mima znají děti zejména z pořadu Kouzelná školka. A i v jeho vlastním domě jde vidět, jak tento pořad miloval. Všude kolem jsou totiž nejrůznější rekvizity vytvořené z lepicí pásky, což je Michalova specialita. Kouzelná školka tu dýchá ze všech stran.

Kromě toho má na stěnách spoustu fotografií, kde je nejen Michal s dětmi, ale také jeho tatínek, známý výtvarník Miloš Nesvadba, ale i krásné snímky jeho manželky. Jak vysvětlila Nesvadbova žena, volba rodinných fotografií nebyla náhodná. Mají totiž rozdílný vkus na umění, takže na obrazech by se sotva shodli. Snímky z jejich života ale vyhovují oběma.

Útulnost nade vše

Celý dům působí velmi útulně. Srdcem domu je kuchyně, kterou před rokem rekonstruovali. Nechybí sklokeramická deska a také velký ostrůvek, který odděluje kuchyni od jídelny a skýtá velkou pracovní plochu, kterou Michalova žena, známá svým kuchařským uměním, velmi oceňuje. Kuchyň je vytvořena v bílo-hnědém barevném tónu.

Obývacímu pokoji vévodí pohodlná sedací souprava ve tvaru L, v nádherném zeleném odstínu. Polohovací opěrky umožňují větší komfort.

Pracovna, ze které dýchá kreativita

Pracovna je dokonalé Michalovo království. Dominantou je velký obraz hnědých kalhot, ve kterých 24 let uváděl Kouzelnou školku. Ani zde nechybí rekvizity z barevných lepicích pásek. Právě v pracovně Michal Nesvadba vymýšlí nápady na dětské pořady a show, které baví malé diváky už desítky let.

Kouzelnou školku sice už opustil, ale dál pracuje na pořadech pro děti, například na Smějeme se s Michalem. Odchod z Kouzelné školky byl pro mnohé možná překvapením, ale Michal měl pro své rozhodnutí pádné důvody. Každý měsíc si sám vytvářel pět scénářů a byl neustále pod tlakem. Po 24 letech už z toho byl unavený a toužil se nadechnout. „Chtěl jsem mít konečně měsíc pro sebe a dělat si to, co uznám za vhodné,“ vysvětlil Michal Nesvadba.

Zahrada, druhý domov

Chloubou Michalova domu je také prostorná zahrada, o kterou pečuje zejména jeho manželka Andrea. Vyjít se na ni dá rovnou z obytného prostoru, a to díky francouzským oknům. Pod pergolou rádi grilují. Nechybí tu ani houpačka či zahradní domek, který je rovněž plný kulis z Michalových dětských pořadů. Odpočinkovou zónu doplňuje i malý bazén s vířivkou. „Dům nám naprosto vyhovuje, máme tu vše, co k životu potřebujeme,“ dodal Michal.

Zdroje: blesk.cz, cnn.iprima.cz, lifee.cz