Ručínského odkaz v ledním hokeji je famózní. Jako útočník získal dvě olympijské medaile: zlato v Naganu v roce 1998 a bronz v Turíně v roce 2006. Jeho přínos pro českou reprezentaci dále podtrhují tři zlaté medaile z mistrovství světa v letech 1999, 2001 a 2005. Na domácí scéně završil svou kariéru ziskem titulu mistra české extraligy v sezoně 2014/2015. Po tomto vítězství pověsil brusle na hřebík a ukončil aktivní sportovní kariéru.

Přechod do managementu

V roce 2016 nastoupil Ručinský do nové role generálního manažera české hokejové reprezentace. Jeho působení trvalo do konce sezony 2016/2017, během níž zúročil své bohaté zkušenosti a vůdčí schopnosti. V srpnu 2017 Ručínský oznámil svůj odchod z této pozice a rozhodl se věnovat osobnímu vyžití a naplnění. "Od té doby si užívám života tak, jak jsem vždycky chtěl. Dělám jen věci, které mě baví," svěřil se Seznam Zprávám.

Za hranice hokeje

Mimo kluziště se Ručínský spolu se svým kamarádem a hokejovým kolegou Petrem Nedvědem pustil do pohostinství. Společně otevřeli restauraci Střídačka, která se nachází v uličce nedaleko Staroměstského náměstí, ve stínu Týnského chrámu. Ručínský do restaurace občas zavítá a dá si s kamarády pivo.

Chata snů na Slapech

Zdroj: Youtube

Ručínského vášeň pro vytváření ideálního životního stylu ztělesňuje jeho krásná chata na Slapech. Pozemek získal v roce 2015 a původní stavbu nahradil rozlehlým srubem ze dřeva a kamene o rozloze 917 metrů čtverečních. Třípodlažní srub zasazený do svahu nabízí úchvatný výhled a klidný únik od každodenního shonu.

Objekt je určen k odpočinku i rekreaci. Schody vedou dolů k přehradě, kde je zakotvený člun, který umožňuje snadný přístup k vodě. Ručínský zde rád rybaří se svým kamarádem Jardou Bednářem. Navzdory občasné snaze zvědavců, kteří se na pronajatých lodích snaží zahlédnout svého hokejového “hrdinu“, zůstává chata soukromým útočištěm.

Zdroje: nhl.com, isport.blesk.cz, extra.cz