Nemovitost, která se nachází v šest let staré zástavbě, prošla výraznou úpravou, aby splňovala specifická přání rodiny.

Spojení světla, prostoru a elegance

Podstatou vysněného bytu rodiny Hejlíkových jsou otevřené, světlem zalité prostory, podpořené touhou po prostorné kuchyni a dostatku úložných prostor. K objevu jejich vysněného bytu došlo náhodou, když Lukáš při hře se synem na dětském hřišti zahlédl přes ulici nemovitost, která ho na první pohled zaujala.

Byt v této nemovitosti Hejlíka oslovil svou rozsáhlou prosklenou fasádou, velkorysou lodžií a klidným výhledem do okolní zeleně. A také tím, že je v blízkosti vlakového nádraží. To vše bylo pro Hejlíka a jeho rodinu natolik podstatné, že se rozhodli byt pořídit i přes jeho vyšší cenu.

Osobní přístup k luxusu

Než se Lukáš s manželkou zabydleli, pustili se do komplexní renovace, která začala u podlah, kde byl původní vinyl nahrazen dřevem, které vneslo do interiéru teplo a texturu. Stávající koupelna prošla zásadní rekonstrukcí, při níž byly použity moderní obklady pro omlazení vzhledu. Navíc se rozhodli manželé vybudovat ještě druhou plnohodnotnou koupelnu se sprchovým koutem a toaletou, a to přebudování technické místnosti. Nová koupelna se plynule propojila s dětským pokojem.

Příjemný mix starých a nových prvků

Jedním z charakteristických rysů domova manželů Hejlíkových je plynulé propojení retro kousků s moderním nábytkem a jednoduchými základními prvky. Tento přístup není o dodržování určitého stylu, ale o dosažení harmonické rovnováhy, která s nimi osobně souzní.

Koutek pro každou náladu

Domov Hejlíkových zdobí na míru vyrobené kusy nábytku, které jsou nejen funkční, ale také zvyšují estetický dojem bytu. Obývací prostor ukotvuje velká knihovna a jídelní stůl vyrobený na zakázku zručným truhlářem, zatímco historické křeslo nabízí útulné útočiště na balkoně.

Každý kout jejich domu odráží snahu o vytvoření prostor, které vyhovují různým preferencím rodiny v oblasti odpočinku a práce.

Podstata domova

Kromě luxusní fasády a pečlivě navržených interiérů spočívá skutečná podstata sídla rodiny Hejlíkových v jeho schopnosti podporovat pocit sounáležitosti a radosti. Zatímco majitelka bytu miluje chvíle na balkoně, Lukáš nachází inspiraci u jídelního stolu a celá rodina se pak nejraději schází ve sluncem prozářeném společenském prostoru. Domov herce a jeho rodiny ukazuje, že srdce domova nespočívá jen v jeho struktuře, ale v samotném životě a vzájemné lásce.

Zdroje: ahaonline.cz, idnes.cz, novinky.cz