Před lety si Lucie Benešová s manželem Tomášem Matonohou pořídili chalupu kousek od Mníšku pod Brdy. Dokonce zde zkusili i žít natrvalo, ale po roce to vzdali. Zimy tu totiž byly dlouhé a herečtí manželé zjistili, že to není nic pro ně. U jedné chalupy ale nezůstalo. O kousek dál si Lucie se svou maminkou pořídila pozemek a herečka na něm nechala postavit polo roubenku, kterou láskyplně nazvala Beneška. Místo, na kterém stojí, má pro Lucii i její maminku speciální význam.

Návrat do dětství

Přesto, že se Lucie Benešová narodila v Praze, její dětství je úzce spojenou právě s Jizerskými horami. Její rodina zde měla roubenku, o kterou později přišla. A právě vedle ní se naskytl pozemek ke koupi. Lucie s maminkou dlouho neváhaly a parcelu pořídily.

„Trávila jsem tu šťastné dětství, jezdila jsem sem na prázdniny a moc jsem to zde měla ráda. Asi jsem v sobě měla skrytou touhu vrátit se,“ prohlásila herečka.

Navzdory všem

Stavba roubenky Benešky ale nebyla jednoduchá. Už jen proto, že rodina se záměrem Lucie moc nesouhlasila. „Rodina i spousta dalších lidí mi můj sen postavit si roubenku rozmlouvala,“ přiznala Lucie. Herečka tak na vše zůstala prakticky sama. Neodradilo ji to a dnes se může pochlubit nádhernou chalupou, kterou si udělala přesně podle svých představ.

Rodina se do stavby nové chalupy nehrnula zřejmě i proto, že už měla jednu chalupu v Mníšku pod Brdy. Jenže podle herečky je původní chalupa pro tak velkou rodinu nedostačující. „Je tam jedna místnost dole a nahoře otevřené patro, takže jsme tam všichni dohromady. Člověk tam nemá žádné soukromí. I proto si myslím, že dvě chalupy v naší velké rodině najdou uplatnění,“ doplnila herečka.

Sázka na soukromí

V roubence je celkem osm místností. Snem herečky bylo, aby každý měl svůj pokoj. Stavba je už pod střechou a nyní se herečka věnuje vnitřku. „Je to časově náročnější než hrubá stavba, a taky finančně je to větší zátěž," řekla Lucie. V Jizerských horách tak tráví hodně času.

Při stavbě roubenky záleželo herečce nejen na větším prostoru, ale také na velkých oknech. „Jsou to oči domu. Miluji v domě velké prosklené plochy, protože díky nim je pak v interiéru přes den dost slunce,“ konstatovala Lucie Benešová.

Jak stavba míří do své závěrečné fáze, je i hereččina rodina klidnější. „Už se snad přestali bát a věří, že to zvládnu,“ dodala Benešová. Těší se, jak se tu bude scházet celá její početná rodina. V Mníšku pod Brdy by prý ráda byla v létě a v roubence Benešce zase v zimě. Klidně si tu dokáže představit trávit i rodinné Vánoce.

Zdroje: idnes.cz, blesk.cz, zena.aktualne.cz