Víkendové sídlo si manželé pořídili v malé obci nedaleko vodní nádrže Orlík. Jedná se o krásný moderní dům. V okolí je jen pár sousedů. Dům stojí jen kousek od řeky a je obklopený zelení.

Z Prahy do přírody

Libor Bouček bydlí se svou rodinou  v pražském bytě na Vinohradech. K nákupu chalupy ho ponoukl malý syn Albert. Chtěl, aby jeho potomek měl přírodu na dosah ruky.

„Bude to pro nás takové pěkné rodinné víkendové sídlo, aby bylo kam chlapce vzít do lesa,“ řekl Bouček v době, kdy informace o tom, že pořídil chalupu u přehrady Orlík vyplavala na povrch.

Dům pořídil i s vybavením

Oblíbený moderátor si své soukromí střeží. Když začala média o novém rekreačním objektu psát, překvapilo to i jeho kamaráda Jakuba Prachaře. Přímo ve vysílání zábavné show Liborovi vyčetl, že ho ještě na svou novou chalupu nepozval. Zaskočený Libor Bouček pak Prachařovi vysvětlil, že tak neučinil hlavně proto, že se s manželkou hned pustili do rekonstrukce.

Za dům s výhledem na řeku moderátor zaplatil 12,5 milionu korun. Objekt kupoval i s vybavením, například americkou lednicí, spotřebiči, koženými sedačkami a klimatizací. I tak se ale s manželkou rozhodli dát svému víkendovému sídlu novou tvář.

Komplikace v podobě záplavy

Krátce poté, co si dům Libor Bouček pořídil, ukázala mu blízká říčka, co umí. Rozvodněný tok se vylil z břehů a Boučkova nemovitost se ocitla pod vodou. Moderátor tehdy poprvé volal hasiče a řešil podobnou událost. Velmi si tehdy pochvaloval nejen pomoc profesionálů, ale i svých sousedů, kteří mu hned přispěchali na pomoc.

„Všechno je jednou poprvé. I centimetry vody v domě, i vlastní neschopnost zastavit přítok (respektive potok, kterému jsme najednou stáli v cestě), i první volání na linku 150. Příroda je mocná, silnější než my a voda je živel. Dřív jsem tu větu používal jako frázi, ale po téhle noci vím přesně, jak realistická dokáže být,“ popsal tehdy své pocity Bouček na Instagramu.

Rodinné útočiště

Na dům ale manželé Boučkovi nezanevřeli. Jsou rádi, že pro sebe a své děti našli místo, kde si mohou odpočinout a vychutnávat si kouzlo malebné přírody kolem. Boučkova rodina se totiž před několika měsíci rozrostla o dalšího člena, dcerku Beatu. A i ta jistě brzy ocení, že si může hrát i jinde než jen na rozpáleném pražském hřišti.

Zdroje: zeny.iprima.cz, ahaonline.cz, extra.cz