Jižní Čechy si Leoš Mareš oblíbil nejen pro malebnou a klidnou krajinu, která připomíná poklidnou atmosféru, jakou můžete najít ve vyhlášených světových rekreačních místech. Jeho rozhodnutí ovlivnila i nezapomenutelná návštěva kamarádova přestavěného statku na nedalekém Benešovsku, která v něm vzbudila zájem o nalezení podobné nemovitosti.

Proměna statku

Hledání ho zavedlo do Záblatí, kde našel dokonalou představu jihočeského statku s tradičními architektonickými prvky, jako je uzavřený dvůr a stodola.

Po získání zchátralé nemovitosti investoval Mareš miliony korun do její přeměny na moderní sídlo při zachování rustikálního kouzla. Dnes se statek pyšní bazénem, saunou, několika pokoji, luxusně vybavenou kuchyní a moderním bezpečnostním systémem napojeným přímo na policejní stanici, který zajišťuje pohodlí i bezpečnost.

Život na statku

Statek je od Prahy vzdálený 130 kilometrů. Mareš sice uznává, že je to nevýhoda, ale zároveň tvrdí, že mu tato vzdálenost za relativně rychlý únik od městského života rozhodně stojí. Venkovské prostředí nabízí pocit izolace a klidu, který kontrastuje s jeho rušným životem v Praze. Když je to nutné, zvládá i dojíždění do Prahy.

Pracovní etika a životní styl

Navzdory svému úspěchu a schopnosti žít volný život si Mareš cení disciplíny a struktury. Je přesvědčen, že udržování rutiny má zásadní význam pro psychickou pohodu, a zdůrazňuje, že strukturovaný každodenní život pomáhá vštěpovat pocit cílevědomosti a úspěchu. Jeho pravidelné ranní vysílání na rádiu je motivováno láskou k práci a interakcí, kterou mu umožňuje s ostatními, přičemž ranní rozhlasové vysílání přirovnává k setkání s kamarádem na kávu.

Vztahy s komunitou

V Záblatí si Mareš vytvořil dobré vztahy s místní komunitou. Je oblíbený a nesetkal se s žádnou negativní reakcí místních. Když zavítá do Záblatí navštěvuje vesnickou hospodu a se svými sousedy udržuje symbiotický vztah.

Investice Leoše Mareše do jihočeského statku je více než luxusní koupí; je to pečlivě vybrané útočiště, které vyhovuje jeho osobnímu i profesnímu životu. Nemovitost mu slouží jako praktické místo úniku, kde může odpočívat, pracovat a zapojovat se do společnosti podle svých vlastních podmínek.

Zdroje: budejcka.drbna.cz, sedmicka.tyden.cz, jindrichohradecky.denik.cz