Krejčířova vila, původně oceněná na 400 milionů korun, byla symbolem bohatství a extravagance. Z velké části byla vytesaná do skály. Po útěku Radovana Krejčího před úřady však vila rychle zchátrala. Po letech zanedbávání se na zdech šířila plíseň, nezvaní vetřelci způsobovali škody a v roce 2019 došlo k ničivému požáru střechy. I přes několik dražeb zchátralý stav nemovitosti odradil kupce a její cena klesla z téměř půl miliardy na něco málo přes dvacet milionů korun.

Nový začátek

Zdroj: Youtube

Zlom nastal, když nemovitost získala Petra Kučerová z rodiny specializující se na rekonstrukce nemovitostí. "Nemovitost, zejména pozemek, nás oslovila především cenou, jejíž výhodnost převážila nad obavami spojenými s historií celého objektu," vysvětlila Kučerová pro MF DNES. Rodina se pustila do ambiciózní rekonstrukce, při níž obnovila stavební celistvost vily a modernizovala klíčové prvky, přičemž zachovala její vznešenost.

V letech 2022 až 2023 byla provedena významná vylepšení. Došlo k výměně požárem poškozené střechy, včetně nových krovů, a k celkovému stavebnímu zabezpečení domu, při kterém byly chybějící prvky nahrazeny nebo doplněny. Bylo instalováno moderní vybavení včetně nového výtahu, upravené fasády a opraveného oplocení. Zahrada prošla revitalizací a byla obnovena s několika terasami, převážně v původní podobě.

V současné době je vila ve stavu shell & core, což znamená, že základní úpravy byly dokončeny, ale vnitřní povrchové úpravy chybí, což novým majitelům umožňuje personalizovat interiér podle svých preferencí.

Architektonické prvky

Nemovitost se nachází na pozemku o rozloze 1966 m² a skládá se ze dvou hlavních budov. Vila, rezidence o rozloze 743 m², disponuje dalšími garážemi o rozloze 201 m². Společenský klub, budova o rozloze 333 m², je s vilou propojen podzemní chodbou.

Samotná vila, kombinující klasický a moderní architektonický styl, se nachází na konci slepé ulice, což zajišťuje naprosté soukromí. Její tři podlaží, zasazená do svažitého terénu, nabízejí jedinečný a rozsáhlý zážitek z bydlení.

Luxusní vybavení

Vila se může pochlubit velkým vnitřním a venkovním bazénem, oba nabízejí panoramatický výhled. Společenský klub zahrnuje squashový kurt a venkovní kurt, který byl přidán v roce 2001. První patro vily slouží jako relaxační zóna s vnitřním bazénem, velkými posuvnými okny a známým akváriem, ve kterém se nacházel žralok. Ve druhém patře se nachází prostorný obývací pokoj, pracovna, kuchyň a jídelna o úctyhodné rozloze 138 m².

Perspektivy do budoucna

Vila, která je nyní k mání za desítky milionů, čeká na svou další kapitolu. Nemovitost nabízí nejen luxusní bydlení, ale také investiční příležitost. Díky své bohaté minulosti a moderním rekonstrukcím je připravena poskytnout svým budoucím majitelům soukromí, pohodlí a prestiž.

Zdroje: living.iprima.cz, lidovky.cz, idnes.cz