Prodejní cena sice nebyla zveřejněna, ale podle dostupných informací se pohybuje kolem 30 milionů korun. Prodejem vily se uzavřela významná kapitola hercova života.

První kroky na cestě k herectví

Herecká sláva Juraje Kukury, který se narodil v Prešově rodičům státním úředníkům, dalece přesáhla hranice Slovenska. Kukura studoval na průmyslovce, o divadlo měl ale zájem od dětství, což ho nakonec přivedlo ke studiu herectví na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. Ještě před ukončením studia byl členem významných činoherních souborů, mimo jiné Nové scény a Divadla na Korze. Definitivní obrat v jeho kariéře nastal v roce 1976, kdy nastoupil do Slovenského národního divadla a ozdobil jeviště rolemi z klasických děl, jako jsou "Král Lear" a "Othello".

Politické zkoušky

Kukurovo nadání se neomezilo jen na slovenské jeviště. V roce 1983 se jeho působení rozšířilo do Německa, kde hostoval ve městech jako Mnichov, Bonn, Basilej a Hamburk. Jeho výkony mu vynesly uznání, ale musel překonat řadu těžkých zkoušek. V polovině osmdesátých let byl komunistickým režimem uprostřed politického napětí prohlášen za emigranta, což výrazně ovlivnilo jeho kariéru i osobní život.

Uznání na mezinárodním poli

Navzdory těžkostem Kukurova kariéra vzkvétala. V roce 1978 získal mezinárodní uznání a na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech obdržel cenu za mužský herecký výkon za roli ve filmu "Stíny horkého léta". Dnes pendluje mezi Hamburkem, Prahou a Bratislavou, kde coby ředitel vede Divadlo Aréna.

Domov odrazující úspěch

Vila nedaleko prestižní bratislavské čtvrti Slavín odráží Kukurovy úspěchy a vkus. Dům o rozloze 340 metrů čtverečních se rozkládá na třech podlažích a je rozčleněn na tři samostatné bytové jednotky. V interiéru nechybí moderní vybavení včetně finské sauny. Nemovitost, která pro zvýšení své atraktivity prošla částečnou rekonstrukcí, stojí uprostřed svěží zahrady s ovocnými stromy a nabízí panoramatický výhled na Bratislavu.

Navzdory svému půvabu nebyl prodej sídla jednoduchou záležitostí. Původně byl nabízen za 32 milionů Kč, ale Kukurovo odmítnutí snížit cenu prodej značně zdrželo. Jeho vytrvalost se však nakonec vyplatila, což dokládá jeho pochopení hodnoty nemovitosti a vyjednávací schopnosti.

Nová kapitola života

Prodej neznamenal Kukurův odchod ze Slovenska, nadále se aktivně podílí na divadelní scéně v zemi. Jde ale o uzavření jedné osobní kapitoly, která herci umožňuje posunout se v životě dál. Nový majitel, který nyní vlastní tuto úžasnou nemovitost, nezdědí jen kus nemovitosti, ale i kus slovenské kulturní historie, která se dotýká odkazu jednoho z nejslavnějších herců.

Zdroje: blesk.cz, ahaonline.cz, cas.sk