Zpěvák a skladatel Julian Záhorovský během téměř dvaceti let vydal pět alb, přičemž jeho debut The Image of J.Z. dosáhl statusu zlaté desky. Jeho nejnovější album Nebojme se být veselí vyšlo v roce 2022 a doplnilo jeho rozrůstající se diskografii, která zahrnuje i filmové písně a úspěšné spolupráce.

Cesta za vzděláním

Julian se narodil v Pardubicích, v osmnácti letech se přestěhoval do Prahy, kde studoval sociální komunikaci. Během pobytu v Praze Julian vystřídal několik podnájmů, až se nakonec usadil se svou přítelkyní na sídlišti v Řepích.

Nový začátek

V roce 2022 nastal v Julianově životě významný zvrat, když jeho přítelkyně oznámila těhotenství. Tato zpráva přiměla Juliana přehodnotit jejich životní situaci. Julian se rozhodl vychovávat své dítě v domě se zahradou, a ne v pražském paneláku, a rozhodl se vrátit do Pardubic. Brzy našel dvojdomek, který vyhovoval jejich potřebám, a uzavřel s majitelem výhodnou dohodu.

Juliánův nový dům se pyšní prostornou zahradou a má výhodnou polohu v blízkosti jeho matky a babičky, což rodině zajišťuje jak hlídání dětí, tak kulinářské požitky. Přestože se velká část domu stále ještě upravuje, vize rodiny o domě plném přírodních barev a akcentů tmavého dřeva již dostává konkrétní obrysy, zejména v obývacím pokoji, který je vybaven francouzským oknem otevírajícím se do zahrady.

Vlastnoruční výroba

Manželé pečlivě vybrali jednoduchý a elegantní nábytek, přičemž Julian se sám ujal většiny ručních prací. Je hrdý na to, že nábytek sestavuje a upravuje tak, aby dokonale zapadl do jejich prostoru. Kuchyň, která je stále v původním stavu do růžova, čeká modernizace, aby ladila s přírodní povrchovou úpravou obývacího pokoje.

V podkroví se nacházejí tři místnosti včetně Julianovy osobní pracovny, kde nejraději pracuje uprostřed trochy tvůrčího chaosu. V pracovně zůstal jeho starý univerzitní stůl, což odráží jeho neochotu rozloučit se s předměty, které mají sentimentální hodnotu. Pokoj pro hosty v současné době využívají návštěvy rodiny a přátelé, ale je určen k tomu, aby se stal dětským pokojem, až jejich dítě vyroste.

Sídlo klidu

V hlavní ložnici, kterou sdílí se synem, jsou na zakázku vyrobené skříně, dědictví po předchozím majiteli, které využívají každý centimetr volného prostoru. Juliánova přítelkyně se ujala vedení při zařizování těchto místností a vysloužila si Juliánovu pochvalu za skvělý výběr.

Postupné změny

Zatímco koupelna nakonec projde komplexnější rekonstrukcí, bezprostředně se soustředí na drobné inovace, jako je instalace pračky se sušičkou a výměna umyvadla. Julianovy letní plány upřednostňují zahradu, jejíž součástí je garáž a zahradní domek, který by podle jeho představ měl být přeměněn na pánský klub. Sní také o modernizaci stávajícího bazénu na moderní, zapuštěný bazén se zastřešením.

Zdroje: blesk.cz, idnes.cz, cs.wikipedia.org