Jitčin vztah ke Kersku začal na počátku 90. let, kdy její otec koupil malebnou chatu v této oblasti. Rodinnou tradicí bylo zahajovat sezónu v květnu a ukončovat ji v říjnu, což doprovázelo každodenní plavání v nedalekém jezeře.

Jitka s láskou vzpomíná na otcovu rutinu, kdy dvakrát denně plaval přes jezero. Přestože Jitce občas chybí otcovo nadšení, pokračuje v této tradici a stále se ponořuje do stejných vod, jako to dělával její otec.

Dokonalý odpočinek na chatě

Jitčina chata, zasazená v srdci Kerska, je sice skromná, ale oplývá šarmem a funkčností. Nabízí vše potřebné pro pohodlný život, a je tak jejím oblíbeným útočištěm. Herečka zde tráví každou volnou chvíli, i kdyby to mělo být jen na půl dne. Nejvíce si chatu užívá ve všední dny, kdy je v Kersku méně lidí, což jí poskytuje klid a soukromí, které hledá.

Objevování okolních krás

Kersko má své kouzlo nejen díky Jitčině chatě, ale i díky okolní přírodě. Krajina je protkána cyklostezkami, které lákají k objevování. Jitka ráda jezdí na kole do nedalekých Poděbrad, což je nádherná trasa dlouhá asi 30 kilometrů tam i zpět. Někdy se také sveze lodí do Nymburka nebo pokračuje po vyhlídkové cyklostezce. Rovinatý terén činí jízdu příjemnou a dostupnou pro každého.

Zahradničení neholduje

Ačkoli má Jitka zahradu, přiznává, že zahradničení není její silnou stránkou. Vzpomíná na dětství, kdy ji iritovalo neustálé zalévání pokojových rostlin. Přesto si uchovala lásku k lučním květinám, které nemusí pěstovat. Mezi několik málo rostlin, o které se stará, patří hortenzie, kterým se pod její péčí daří. Ať už v květináči nebo na zahradě, hortenzie jsou její oblíbené květiny.

Místo nekonečných možností

Pro Jitku je Kersko víc než jen útočiště; je to místo plné nekonečných možností pro odpočinek a dobrodružství. Ať už tráví klidný den na chatě, užívá si pohodovou projížďku na kole malebnou krajinou, nebo se těší z přírodních krás lučního kvítí.

Svého soukromí na milované chatě si nesmírně váží, takže nikde nešíří, kde přesně její chatka stojí. Fanouškům ale dovolila alespoň nahlédnout do svého pražského bytu. Je v centru města a Jitka Asterová si ho vybavila tak, aby vyhovoval jejím potřebám a vkusu. V obýváku cvičí jógu a snad každý kousek nábytku má svůj vlastní příběh. V bytě nechybí ani šatna, na kterou je Jitka obzvláště pyšná. Konečně má totiž kde skladovat své obrovské množství bot.

Zdroje: sedmicka.tyden.cz, region.rozhlas.cz, lifee.cz