Pražský byt Jitky Asterové je dokonalým odrazem jejího charakteru. Tento elegantní a kreativní prostor je nejen místem k relaxaci a cvičení jógy, ale také skvostným útočištěm bohatého šatníku, který je plný třpytivých kousků.

Kouzlo osobního prostoru

Jitka si byt navrhovala sama, každý detail je pečlivě promyšlený. „Vždycky jsem chtěla, aby můj byt vypadal jako luxusní hotel,“ přiznává herečka. A opravdu, interiér jejího bytu působí harmonicky a luxusně, zároveň je plný osobitých prvků a vzpomínek. Díky své vášni pro design a lásce k umění dokázala vytvořit domov, který je útulný, inspirativní a zároveň plně funkční. "Udělejte si někde svůj koutek. I malý kout se dá totiž krásně 'vymazlit' a nestojí tolik peněz," radí všem, kdo hledají inspiraci pro své bydlení.

Království umění a relaxace

Jitka své hosty vítá v prostorném obývacím pokoji, kde dominuje velký obraz Buddhy. "Tady relaxuji, přijímám návštěvy a je to i moje jógovna," říká herečka. Obraz Buddhy dostala darem od bývalé přítelkyně jejího syna, která jej přivezla z Vietnamu. "Je to nejkrásnější Buddha, co znám," dodává Jitka s úsměvem.

Kouzelná koupelna

Jitčina koupelna je místem plným překvapení. Herečka si oblíbila LED masku z Jižní Koreje, kterou používá každé ráno. A tak není divu, že své návštěvy občas tak trochu vyděsí. "Když někdo zazvoní, klidně jdu otevřít s maskou na obličeji," přiznává Jitka se smíchem. Masku má vystavenou v koupelně, která je laděna do béžových a bílých tónů. Pro herečku je to místo, kde si užívá relaxační koupele a péči o pleť.

Šatna plná flitrů

Asi každým snem ženy je mít vlastní šatnu. Jitka Asterová si tento sen splnila. Šatna je plná třpytivých a barevných kousků, které jsou odrazem veselého životního stylu. "Musím se teď pořád třpytit, mám u ruky pořád svoje nejoblíbenější kousky," říká Jitka. Oblečení pravidelně třídí a přebytečné daruje na charitu. Nejvzácnějším kouskem je kabelka vyrobená z víček od limonád, kterou vlastní již pětadvacet let.

Cesta k józe

Není tajemstvím, že Jitka miluje jógu. Než si k ní ale našla cestu, prošla všemožným cvičením, dokonce posilovala a vzpírala. První lekci jógy totiž považovala za nudný, ale nakonec se k ní vrátila a našla v ní zalíbení. Nyní považuje tento druh cvičení za nedílnou součást života, který jí dodává klid a vyrovnanost.

Městský život s venkovským únikem

Život v centru Prahy má pro Jitku mnoho výhod. "Jsem obklopena nádhernou architekturou a kvetoucími parky," vysvětluje. Když je ale městský život příliš hektický, utíká na chatu do Kerska, kde relaxuje úplně jinak – plave, jezdí na kole a pracuje na zahradě.

Zdroje: lifee.cz, blesk.cz, super.cz