Raný život Bohdalové na pražském Žižkově položil základy její umělecké budoucnosti. Po absolvování dívčího reálného gymnázia v roce 1949 a krátkém učitelském působení v Ostravě následovala svou vášeň pro divadlo. Její vzdělání na DAMU (Akademie múzických umění v Praze) rychle vedlo k významnému zlomu, když ji Jan Werich obsadil do Divadla ABC.

Zdroj: Youtube

Filmová kariéra Bohdalové vzkvétala rolemi v kultovních českých filmech, jako jsou "Nesmrtelná teta", "Fany" a "Bílá paní" a další. Oblíbenou postavou se stala také v televizi, kde hrála v seriálech jako "F. L. Věk" a "Cirkus Humberto" a propůjčila svůj hlas mnoha dětským pořadům.

Tragická ztráta v Jizerských horách

Navzdory náročné kariéře Bohdalová vždy nacházela útěchu v chalupaření, které má kořeny v jejích zážitcích z dětství. Poprvé se významněji pustila do chalupaření se svým bývalým manželem Radoslavem Brzobohatým v šedesátých letech minulého století, kdy zakoupili nemovitost v Jizerských horách.

Jejich radost z ní však bohužel netrvala dlouho, neboť chalupu zachvátil požár způsobený neudržovanými kamny.

Útěcha v Českém ráji

Láska k venkovu zůstala Bohdalové i po této ztrátě silná. V 70. letech se zamilovala do chalupy z televizního seriálu Chalupáři. Snažila se ji získat, ale marně. Až po letech našla svou "pohádkovou" chalupu v Českém ráji. Bývalou hájovnu herečka přetvořila v místo odrážející její vkus a estetiku. Bílé proužky na tmavém podkladu v kombinaci s bělostnými okny působí, jako kdyby roubenku někdo namaloval. Patří k ní rozlehlá zahrada, v níž nechybí ani bazén, takže si tu herečka může naplno užívat klidu a soukromí.

Zdroje: cnn.iprima.cz, krajskelisty.cz, frekvence1.cz