Bývalý profesionální fotbalista žije s přítelkyní v půdním bytě v Praze, který se pyšní krásnými dřevěnými trámy. Barvu i vůni dřeva si natolik zamilovali, že když se rozhodli postavit si ještě víkendové bydlení v Kollerově rodné obci, Smetanově Lhotě, hned věděli, že bude ze dřeva.

Návrat do dětství

Zdroj: Youtube

Koller bez okolků přiznává, že život v Monaku, ráji milionářů, mu nikdy k srdci nepřirostl. "Jsem tělem i duší Čech. Vyhovuje mi zdejší mentalita,“ svěřil se Koller.

Dřevěnou roubenku, kterou si nechali s přítelkyní postavit, považuje za svůj vysněný dům. „Moc jsem si přál mít zde dům. Narodil jsem se zde a prožil krásné dětství. I na místě, kde dnes náš dům stojí, jsem si hrával. Miluji ten klid a okolní přírodu,“ poznamenal Koller.

Dřevěný dům z cedru

Když se naskytla možnost odkoupit od své kamarádky pozemek v lokalitě, kterou si do puntíku vysnil, neváhal ani vteřinu. Pro stavbu domu zvolili s partnerkou cedrové dřevo. „Chvíli jsme uvažovali i o levnějším materiálu, ale nakonec jsme od toho upustili. Nechtěli jsme čekat, až si dřevo sedne, a taky jsme si nechtěli přidělávat práci s častým natíráním. U cedru toto vše odpadá,“ vysvětlil Koller.

Na výběr dřeva nedá dopustit. Nejenže krásně vypadá a příjemně voní, ale navíc funguje i jako skvělý izolant. V létě si tak uvnitř užívá příjemný chládek, zatímco v zimě cedrové dřevo hezky hřeje.

Od srubu upustili

Představa o novém víkendovém bydlení se v hlavách bývalého elitního fotbalisty a jeho přítelkyně měnila. Na počátku totiž chtěli klasický srub z kulatin. Když ale zjistili, kolik prostoru kulatina v interiéru zabírá, změnili plány a sáhli po praktičtějších hranolech. Základní konstrukce domu stála přibližně za měsíc.

Od začátku pár věděl, že chce jen přízemní stavbu, žádné schody tak uvnitř roubenky nenajdete. A protože má Koller i jeho přítelkyně děti z prvních manželství, potřebovali dostatečný prostor, aby se do domu všichni vešli. Dřevostavba tak čítá pět ložnic a najednou se zde může vyspat až 12 lidí.

Světlo a prostor

Oba partneři milují světlé a vzdušné prostory, takže si do obývacího pokoje pořídili obří prosklené dveře, kterými vcházejí přímo na terasu propojenou s bazénem.

Obývací pokoj je propojený s kuchyní a v objektu nechybí ani dvě koupelny a technická místnost. Vybavení interiéru nechal Jan Koller plně v kompetenci své přítelkyně. „Vše sama navrhla, já se jí do toho nepletl. Má pro to obrovský cit a s výsledkem jsem ohromně spokojen,“ pochválil partnerku bývalý fotbalista.

Zatím sem jezdí spíše na víkendy, jednou by se sem ale rádi nastěhovali. „Chtěli bychom tu s přítelkyní strávit zbytek života,“ uzavřel Koller.

Zdroje: isport.blesk.cz, drevoastavby.cz, super.cz