Herec Igor Chmela se lidem dostal do povědomí i díky svému účinkování v improvizačním pořadu Partička. Ne vždy ale toužil stát se hercem, původně jeho rodina myslela, že bude architektem. Bavilo ho totiž kreslit a navrhovat domy. Na školu ho ale nevzali, a tak začal studovat dopravní průmyslovku a až později DAMU.

Chalupa na vsi

Herecký pár žije se svými třemi dětmi v Praze, ale druhý domov mají v chalupě na vesnici kousek za Prahou. Když byly děti malé, trávila tam rodina prakticky veškerý volný čas. Nemuseli totiž balit dlouhé hodiny, ale na chalupu jezdili i jen tak na otočku.

Jakmile děti začaly chodit do školy, čas na chalupě omezili hlavně na víkendy a také zde tráví čas během letních prázdnin. Jana Janěková dokonce v jednom z rozhovorů prohlásila, že je pro ni chalupa více domovem než jen místem k rekreaci. Jednou by tam chtěla s manželem i trvale bydlet.

Všude dobře, na zahradě nejlíp

Igor Chmela se svou rodinou rád cestuje a poznává nová místa. „Mám ráda třeba Skotsko, kde jsem jako mladá pracovala, mám tam kamarády a miluji tamní krajinu. Ale ať jsme  vlastně kdekoliv v cizině, nakonec si říkám, že jsme stejně nejšťastnější na chalupě na naší zahradě,“ podotkla Janěková.

Jezdí sem tak často, že i děti už mají ve vsi své kamarády. „Jakmile přijedeme, hned se rozprchnou,“ doplnil manželku Igor Chmela.

Inspirativní místo

Chalupa je pro oblíbeného herce velmi inspirativní místo.  Miluje totiž focení pomocí camery obscury. Primitivní foťák vyrobený z krabičky od sirek nosí všude s sebou a fotí nejen v práci své kolegy v divadle, ale také krajinu a sousedy na své chalupě. Má za sebou i několik veřejných výstav, kde jeho fotografie pořízené díky vlastnoručně vyrobeným přístrojům, takzvaných sirkoňů, mohla obdivovat široká veřejnost.

V době lockdownu se zase rozhodl pustit do režie filmu Barcarole, a to podle vlastního scénáře. A ten vznikl právě na jeho milované chalupě. Je tedy zjevné, že je pro něj chalupa velmi inspirativním místem.

Výbuch kamen

Chalupa ale není spojena jen s pozitivními zážitky. Asi ten nejhorší zažil herec tehdy, když explodovala kamna, která vlastníma rukama postavil, a to zrovna ve chvíli, kdy se do nich manželka snažila přiložit dřevo.

Jana Janěková měla po incidentu utrpět popáleniny. Zdrcený herec manželku hned odvezl na ošetření do nemocnice v Benešově. Ani jeden se ale k této nešťastné události, která se stala před osmi lety, moc vyjadřovat nechce. Je ale jisté, že ani tato nepříjemnost herecký pár od chalupaření neodradila.

Zdroje: ahaonline.cz, aplausin.cz, tn.nova.cz