Přechod z rušného městského bytu do klidného příměstského domu znamenal pro zpěváka, který vždy upřednostňoval bydlení v blízkosti přírody, splněný sen. V domě, který prý splňuje jeho potřeby "na sto procent", se snoubí pohodlí moderního bydlení s rustikálním kouzlem chalupy, s dřevěnými interiéry a odolnou dlažbou.

Důmyslné rozložení

Zdroj: Youtube

Zpěvákova zahrada o rozloze 3 500 m² je strategicky rozdělena tak, aby vyhovovala jeho preferencím a životnímu stylu. Zahradu navrhl do dvou hlavních oblastí: jednu s kamennými záhony a skalkami, aby minimalizoval sekání trávníku, a druhou zdobí vzrostlé stromy a svěží zeleň.

Zahrada je nejen estetická, ale také úrodná, protože produkuje řadu druhů zeleniny a osmnáct druhů ovoce, od bobulovin až po peckoviny. Je také útočištěm pstruhů albínů, kteří plavou v krásně udržovaném jezírku. Flóru zpestřuje unikátní záhon kaktusů.

Historie uprostřed zahrady

Co však Jandovu zahradu skutečně odlišuje, jsou historické artefakty a sochy rozeseté po celé zahradě. Patří k nim například třímetrová socha Ferdinanda I. a busty panovníků, jako byli Rudolf II. a František Josef I. Vedle těchto historických postav se nachází miniaturní replika Cheopsovy pyramidy, postavená v měřítku 1 : 100, kterou zpěvák navrhl a postavil s kamarádem.

Zdroj štěstí

Obvykle se zpěvák o zahradu stará sám, ale nebere si to jako povinnost, nýbrž jako zdroj radosti. „Téměř všechno jsem zde vytvořil vlastníma rukama. Je to pro mě způsob relaxace. Přestože mi občas pomáhá i rodina, manželka a dcera Jiřina Anna, i přátelé, je to především můj koníček. Zatímco k hudbě musíte mít správnou náladu, pro zahradničení potřebujete čas,“ řekl zpěvák pro CNN Prima NEWS.

Zahrada Dalibora Jandy je víc než jen prostor pro odpočinek a pěstování; je to osobní muzeum, kde se plynule prolíná historie, umění a zahradnictví. Tato jedinečná kombinace nejen zvyšuje estetickou přitažlivost jeho pozemku, ale také vytváří nepřetržitý zdroj inspirace a kreativity pro celou rodinu.

Zdroje: blesk.cz, cnn.iprima.cz, idnes.cz