Původně malý starý dům hudebník postupně přebudoval v moderní a komfortní sídlo. Mikulov a jeho okolí objevil hudebník díky kamarádovi Michalovi Ambrožovi z kapely Jasná páka, a to už před více než 30 lety. Občas přespával u jeho sestry, která zde žila. Zamiloval si to natolik, že se rozhodl si v Mikulově pořídit vlastní víkendové bydlení.

Pendlování mezi Prahou a Moravou

Zdroj: Youtube

Roky David Koller trávil svůj čas na střídačku v bytě v Praze a v domě v Mikulově. Na jihomoravské chalupě měl i vlastní nahrávací studio, ve kterém vzniklo i jeho poslední album DK-LP XXIII.

S přibývajícím věkem začaly Davida Kollera permanentní cesty z Prahy do Mikulova a zpět unavovat. Napadlo ho proto, že si udělá pilotní průkaz, aby si cestování co nejvíce usnadnil.

Chytrý nápad zhatily kuny

David Koller si pilotní průkaz na malý vrtulník skutečně udělal. Dokonce našel v Mikulově u kamaráda i garáž, kam by se mu malý vrtulník pohodlně vešel. Dobrý nápad, který by mu usnadnil únavnou cestu po dálnici D1, ale nakonec nerealizoval.

Na vině byly kuny. Když totiž Kollerovu kamarádovi tato zvířata překousala kabely v autě, rozhodl se hudebník od nápadu upustit. Za to riziko mu totiž komfortnější cestování rozhodně nestálo.

Těžké loučení

I když svůj dům v Mikulově David Koller miluje, učinil hudebník těžké rozhodnutí. Nejen přibývající věk, ale i to, že se mu už děti rozprchly na studia, se rozhodl dům v Mikulově prodat. „Nebude se mi to ale opouštět snadno,“ přiznal Koller.

Dobře si ale uvědomuje, že pro jednoho člověka je dům v Mikulově příliš velký. Nastal tak čas, aby se o chalupu začal starat nový majitel.

Bez víkendového útočiště ale prý zůstat nechce. Rád by si našel novou chatu či chalupu, tentokrát v blízkosti Berounky. O novém objektu má jasnou představu – měl by být malý a hlavně působit romanticky.

Zdroje: cnn.iprima.cz, novinky.cz, breclavsky.denik.cz