Leona Machálková se svým moderním a barevným bydlením vytváří domov plný života, který je zároveň útulný a osobitý. Každý prvek v jejím domě má svůj význam a příběh, což přispívá k celkové harmonii a pohodě.

Moderní loftové bydlení

Leona Machálková a její syn Artur žijí v moderním domě, který je zařízen podle loftového stylu. Ten se vyznačuje prostorným a vzdušným interiérem, který umožňuje volný pohyb a maximální využití světla. „Dispozice domu byly předurčeny k loftovému bydlení, tedy s horním podlažím ve stavbě. Nahoře máme pokoje, koupelny a všude jsou velká francouzská okna,“ popisuje Leona. Díky velkým oknům je v domě dostatek přirozeného světla, což přispívá k jeho příjemné atmosféře.

Barevný a útulný interiér

Jedním z nejvýraznějších prvků Leonina domova je jeho barevnost. „Barvy zbožňuji, takže mám barevné i stěny,“ říká zpěvačka. V obývacím pokoji má například červenou stěnu, která díky dostatku světla působí energicky a živě. Kuchyň je dalším místem, kde hraje barevnost prim. Červená kamenná pracovní deska a zelenkavý jídelní stůl tvoří zajímavý kontrast.

Leoninu domácnost obývá také několik koček, které přispívají k útulné atmosféře. „Moc doplňků nemám, ale něco hřejivého, co zavání starými dobrými časy, samozřejmě mám,“ uvádí Leona. Kočky jsou přítomné všude a dodávají domovu živost a pocit útulnosti.

Vzpomínky na Bořka Šípka

V domě nechybí ani vzpomínky na expartnera a architekta Bořka Šípka. Jeho vliv je patrný nejen v designu některých nábytkových kusů, ale také v celkovém estetickém pojetí domova. Leona si například velmi cení jídelního stolu a židlí, které Bořek navrhl a vyrobil. Tyto prvky dodávají interiéru nejen funkčnost, ale i osobní historii a emoce.

Inspirace z designu

Leona čerpá inspiraci z různých zdrojů. „Žila jsem s architektem, a přece jen jsem něco v životě už viděla. Chodím na Czech design, na nejrůznější výstavy,“ říká. Každý rok se snaží doma něco měnit, aby tam byl nějaký pohyb a posun. Díky těmto změnám její domov nikdy nepůsobí staticky a vždy v něm je cítit čerstvý vítr.

Přírodní prvky a květiny

Kytky hrají v Leonině domově důležitou roli. „Kytky musím mít všude okolo sebe. Kytky mi koukají i ze zahrádky do bytu,“ vysvětlila Leona. Doma pěstuje palmičky a orchideje, ve váze vždy najdete čerstvé květiny. Tyto přírodní prvky dodávají domovu nejen krásu, ale i svěžest a vitalitu.

Kutilské projekty na chalupě

Leona také vlastní velkou roubenku s obrovskou zahradou, kde se ráda realizuje v kutilských projektech. „Maluji, natírám, samozřejmě barevně,“ popisuje. Chalupa působí na návštěvníky velmi příjemně a navozuje pocit, že se tam mohou zastavit a relaxovat.

Zdroje: plus7dni.pluska.sk, blesk.cz, sedmicka.tyden.cz