K realitnímu trhu se Alice Bendová dostala v době covidové pandemie, kdy hledala nový způsob obživy. Mimo jiné jezdí natáčet videa nemovitostí na prodej. Nikoliv ale jen v roli herečky, ale především z pozice makléře juniora.

Domov, který odráží osobní vkus

Zdroj: Youtube

Bendová žije na okraji Prahy se svým manželem Michalem Topolem a jejich dvěma dětmi, Vašíkem a Alicí. Jak sama tvrdí, svět nemovitostí ji lákal už před pandemií. Rekonstrukci vlastní jednopatrové vily věnovala značný čas a úsilí.

Vila se může pochlubit pečlivě promyšleným designem, který kombinuje matné zemité barvy se dřevem, a vytváří tak hřejivou a příjemnou atmosféru. Klíčovou roli v jejím domě hraje také praktičnost, například horní skříňky sahající až ke stropu, které maximalizují prostor a minimalizují utírání prachu. Hereččina vášeň pro design je patrná v každé místnosti. Má ho v krvi už dlouhá léta. Málokdo totiž ví, že Alice Bendová vystudovala na SUPŠ obor design nábytku.

Venkovní bydlení a zahrada

Herečka zastává názor, že je nejdůležitější to, s kým člověk bydlí. Na druhou stranu přiznává, že vždy chce, aby s rodinou žila v pěkném prostředí. Její útočiště na okraji Prahy má prý vše. K domu o rozloze 170 metrů čtverečních náleží také zahrada, na které nechybí jezírko, bazén, gril, udírna či letní kuchyně. Při zařizování domu i jeho okolí se Bendová vždy radí s odborníky a obrací se na zručné řemeslníky. Například stylové kamenné obložení svěřila do rukou známému kameníkovi Tomáši Hrdinovi, který pracoval i pro řadu českých miliardářů.

Zahradničení je pro Bendovou více než jen koníček; je to způsob, jak relaxovat a aktivně trávit čas venku. Na zahradě najdete například vyvýšené truhlíky na ovoce a zeleninu, které jsou z akátového dřeva a pocházejí od české firmy, což je v souladu s tím, že Alice dává přednost udržitelným a místním produktům. Navíc oceňuje, že při práci šetří záda a kolena.

Domov, který odráží hodnoty

Novým domem si Alice před lety splnila hned několik snů – poskytnout každému dítěti vlastní pokoj, mít bazén a vytvořit obytný prostor, který je krásný i funkční zároveň. Ale nechce usnout na vavřínech. Je přesvědčena, že vylepšování domu a zahrady jako neustálý proces.

Sama prý zjistila, jak se jí v průběhu let mění vkus. Má ráda jednoduchý styl, ale čím je starší, tím více klade důraz i na to, aby celek působil útulně. Strohé a studené interiéry jí nic neříkají. A i když o svém domě tvrdí, že je jejím splněným snem, hotový prý zřejmě nikdy nebude. Poté, co dům zrekonstruovallii, jej už stihli jednou předělat a pořád má vize, co ještě do budoucna vylepšit.

Zdroje: blesk.cz, idnes.cz, extra.cz