Šílený nápad

Může to znít neuvěřitelně, ale prodejci na čínských trzích nabízejí zákazníkům přívěsky na klíče s živými zvířaty. Vodní živočichové a malí obojživelníci jsou nacpaní do malých plastových sáčků a připevnění ke klíčům. Zdá se, že je to nevinný suvenýr, ale realita je daleko děsivější.

Zdroj: Youtube

Výmluva pro krutost

Někteří prodejci tvrdí, že voda v těchto plastových sáčcích je napumpována minerály a živinami, což způsobuje přirozenou oxidaci a činí přívěsky bezpečnými pro zvířata. Bohužel, realita je diametrálně odlišná. Tyto sáčky na klíčenky postupně udusí a otráví zvířata, která jsou uvnitř, a to během několika dní.

Trýznivá smrt

Zvířata, která jsou uvězněna v plastových klecích, často umírají v důsledku nedostatečného okysličení a nepřítomnosti potravy. V sáčku není dostatek vzduchu, a tak zvířata nemohou dýchat, ani se živit. V případě obojživelníků je to ještě horší, protože nemají žádnou pevninu, na kterou by se mohli postavit.

Boj za práva zvířat

V reakci na tuto nelidskou praxi vznikly aktivistické skupiny, které bojují za práva zvířat a snaží se ukončit prodej přívěsků na klíče s živými zvířaty. Byly podány petice a snahy o zastavení této krutosti jsou zřejmé. Nicméně v Číně se zatím nabídka ani poptávka po těchto suvenýrech nesnížila.

Popularita klíčenek mezi teenagery

Je znepokojující, že klíčenky s živými zvířaty jsou oblíbené zejména mezi mladými lidmi, teenagery. To ukazuje na důležitost vzdělávání a informování veřejnosti o důsledcích této praxe. Protože se ale jedná o výrobky, které se prodávají u silnic a na trzích, neexistuje téměř žádná možnost, jak tuto krutost zastavit.

Bolestivý konec

Uvnitř plastového sáčku postupně umírají zvířata na otravu vlastními výkaly a nedostatečné okysličení. Čpavek, který se vytváří v uzavřeném prostředí, musí být odstraněn, ale je to náročný proces. Jakmile se to nestane, zvířata jsou odsouzena k pomalé a bolestivé smrti.

Prodej přívěsků na klíče s živými zvířaty v Číně je šokující a krutou praxí, která musí být zastavena. Je naprosto nezbytné zvýšit informovanost veřejnosti o těchto zvířecích utrpeních a podpořit úsilí aktivistů, kteří bojují za práva zvířat. Bez našeho zásahu budou nevinná stvoření nadále trpět a umírat ve smrtícím plastovém zajetí, zatímco my se budeme ptát, jak je možné, že se něco podobného může dít v 21. století.

Zdroje: gudstory.com, theoctobersky.com, amusingplanet.com