Jejich manželství začalo romanticky. Ben už v jednom školním autobuse, který zrekonstruoval s kamarády, žil. Mande bydlela na západě Ameriky, toulala se přírodou a učila děti ve škole. Když se potkali, okamžitě se přitahovali díky své touze po dobrodružství a láskou k přírodě. Po několika letech našli školní autobus z roku 1992, zrekonstruovali ho a v roce 2017 se vydali na svou nomádskou cestu.

Zrekonstruovali starý školní autobus a proměnili ho na domov na kolech Zdroj: Profimedia.cz

Rekonstrukce však nebyla jednoduchá. Díky tomu, že projekt tvořili svépomoci, pouze ve svém volném čase a o víkendech, trvala jim sedm měsíců. Ani teď, po třech letech, není vše 100 % dokončeno. Pohled na interiér autobusu však potěší každého, kdo je nadšený do VAN životního stylu.

Pár je ale s životem v autobusu a na cestách naprosto spokojený. Jejich cíl je totiž vymanění z rutin a přijmutí svobody a spontánnosti. Oba dva toužili prozkoumat Ameriku a poznat její obyvatele, chtěli vidět východ slunce a plavat v horských řekách.

Čtěte také

Karlbad najdete na Nockalmstrasse, 35 km dlouhé panoramatické alpské silnici, na turistické zastávce číslo osm směrem z Innerkremsu.

Čtěte také

Korutany: Divoká příroda a středověká tradice horkých koupelí

V jednom rozhovoru ještě poeticky dodávají, že věděli, že je možné najít neuvěřitelnou krásu a samotu společně s podobně založenými lidmi, kteří se setkávají a vyměňují si své životní příběhy.

Vše tvořili svépomoci, pouze ve svém volném čase Zdroj: Profimedia.cz

Vybavení autobusu si pár vybíral podle svých zájmů a jelikož jsou oba sportovci, nesmělo chybět místo pro paddleboardy a kola. Mobilní dům se nyní může pochlubit dřevěnými podlahami, dvěma pohovkami s úložným prostorem, elektřinou a elektrickými zásuvkami.

Čtěte také

Lake Louise

Čtěte také

Drsná krása kanadské divočiny: Dechberoucí snímky míst, kam se dostane málokdo

Kvůli plánovaným cestám po USA také dali důraz na kvalitní tesařskou práci a automobilové komponenty. Každý den startují francouzskou kávou, domácími pracemi a poté vyráží na výlet. Oba dva říkají, že cestování je donutilo zpomalit, zjednodušit život, snížit výdaje a užívat si pohledu na okolní přírodu, kterou projíždějí.