Proč se spokojit s nejistou budoucností v důchodu, když můžete prožít podzim svého života v zahraničí? Trend odcházení na důchod do exotických zemí stále nabývá na síle, a to nejen mezi seniory, ale také mezi mladšími generacemi. Představíme vám šest atraktivních destinací, které nabízejí komfortní podmínky pro život v důchodu.

Zdroj: Youtube

Když se blíží čas odchodu do důchodu, mnozí z nás se začínají ptát: "Kam bychom měli jít, abychom si užili zlaté roky naší existence?" Nejistá budoucnost a stále se zvyšující náklady na život v Česku činí odchod do zahraničí pro důchodce stále atraktivnější alternativu. V tomto článku se podíváme na několik exotických a lákavých destinací, které nejsou určeny pouze pro penzisty, ale také pro ty, kteří touží po dobrodružství a nových zážitcích.

Panama: Země smaragdových pralesů a úspor

Panama je jedním z tajemných koutů světa, kterými se odcházející do důchodu nejraději inspirují. Středoamerická země nabízí nepřeberné množství výhod pro penzisty, včetně slev na dopravu, zábavu, léky a energii. Zdravotní péče je cenově dostupná a těší se vysoké kvalitě, navíc se zde bez problémů dorozumíte anglicky.

Ceny jsou tu příjemně nízké – stačí vám v přepočtu stovka na návštěvu kadeřníka, a to samé zaplatíte i v místních restauracích za menu s dezertem a pitím. I ceny nemovitostí se přibližují těm v Česku, a pokud byste zde chtěli koupit vlastní dům, získáte až 20 let daňových úlev na nákup. Navíc v porovnání s ostatními středoamerickými zeměmi je Panama relativně bezpečná, což je důležité pro klidné stáří.

Vietnam: Zářící krása a nízké životní náklady

Vietnam je zemí, která svou krásnou přírodou a pulzujícími městy láká nejen seniory, ale i mladé dobrodruhy. Nízké životní náklady umožňují pohodový život v Hanoji nebo Ho Či Minově Městě za zlomek toho, co byste zaplatili na Západě. Vietnam má také výhodu své centrální polohy v Asii, což vám umožní snadno objevovat další exotické destinace.

Nejen nízké náklady, ale také přátelská povaha místních obyvatel a dobré spojení se světem činí Vietnam atraktivní destinací pro důchodce, kteří chtějí zažít něco nového.

Kostarika: Ráj ve Střední Americe

Kostarika, země bez armády, která investovala svůj rozpočet do vzdělávání a zdravotnictví, je další ideální destinací pro důchodce. Za přibližně 46 tisíc korun měsíčně si zde můžete s partnerem užít pohodlný život. Tropické podnebí, krásná příroda a nízké životní náklady lákají lidi z celého světa.

Místní obyvatelé jsou přátelští a vytvářejí uvolněnou atmosféru, která láká seniory ke klidnému životnímu stylu v přírodě.

Portugalsko: Evropský ráj pro důchodce

Portugalsko se řadí mezi nejméně nákladné země v Evropě a nabízí historická města a krásné pláže. Největší koncentrace přistěhovalců v důchodovém věku je v regionu Algarve na jihu země, kde si můžete užívat krásného pobřeží a teplého klimatu.

Portugalci jsou známí svou přátelskostí a země je třetím nejbezpečnějším státem světa. A co je nejdůležitější, můžete si užít tento ráj za méně než 60 tisíc korun měsíčně.

Francie: Země krásy, gastronomie a kultury

Francie, země známá svým šarmem, nabízí špičkový zdravotnický systém, rozumné náklady na bydlení (pokud nežijete v Paříži), uvolněný životní styl a bohaté kulturní dědictví. Kvalitní gastronomie a lahodné víno jsou dalšími důvody, proč zvažovat Francii jako důchodovou destinaci. Země nabízí mnoho různých lokalit od hor až po moře, což znamená, že každý si najde místo, které mu nejvíce vyhovuje.

Španělsko: Životní styl, který vám rozjasní dny

Španělsko je destinací, kde si můžete užít pohodlný důchod s partnerem za méně než 60 tisíc korun měsíčně. Pláže, moře, výborné jídlo a nespoutaný temperament místních jsou jen některé z lákadel této krásné země.

Španělský životní styl je ideální pro důchodce. Země nabízí pestrou škálu destinací od chladných severních Pyrenejí až po horký jih.

Zamyslete se nad tím, co je pro vás v důchodu důležité, a možná se rozhodnete strávit své zlaté roky jinde než v Česku. Nečekejte na důchod, abyste začali žít svůj sen – můžete začít plánovat už teď!

Zdroje: tripmania.cz, marianne.cz, reflex.cz