Mljet: Exotika v zátoce Saplunara

Náš průzkum začíná na ostrově Mljet, kde nás čeká fascinující zátoka Saplunara. Místo, které vás uchvátí svou písečnou pláží vytvářející pocit, jako byste se ocitli na opuštěném karibském ostrově. V zátoce se nachází nejen místo pro perfektní relaxaci na pláži, ale také vynikající služby jako plážový bar, kavárny, obchody a restaurace.

Pokud jste gurmáni, neopomeňte navštívit restaurace, jejichž kvalita a originalita pokrmů vás určitě potěší. Krásný borový les obklopuje zátoku a poskytuje příjemný stín a chládek, což oceníte zvláště během horkých letních dní. Saplunara je ideální destinací pro ty, kteří touží po klidném útočišti na jižním Jadranu, a to i během nejrušnější sezóny.

Zdroj: Youtube

Korčula: Víno a písek v zátoce Bili žal

Pokračujeme dále k zátoce Bili žal na ostrově Korčula. Oblíbená zátoka, která nabízí velkou písečnou pláž chráněnou před západním prouděním. Můžete se zde nejenom opalovat a koupat, ale také se seznámit s místní vinařskou tradicí. V okolí rostou vinice odrůdy grk, která je pro tuto oblast specifická. Navštivte místní vinaře a ochutnejte jejich lahodná vína. Jsou zde ideální podmínky pro hraní s hračkami v písku, takže jde i o perfektní místo pro rodiny s malými ratolestmi.

Hvar: Exotický ráj na Paklených ostrovech

Na Paklených ostrovech nedaleko Hvaru narazíte na nádhernou zátoku Vinogradišće, známou také jako Južna Palmižana. Oblíbené kotviště jachtařů je obklopeno malebnou krajinou a skrývá krásnou písečnou pláž. Místní restaurace nabízejí vynikající pokrmy a lounge bar vás přivítá s příjemnou atmosférou pro odpočinek a relaxaci. Promenáda lemovaná exotickými rostlinami dotváří neopakovatelné kouzlo této zátoky.

Cres: Historický klenot s pláží v zátoce Sv. Ivan

Ostrov Cres skrývá jednu z nejkrásnějších pláží cresko-lošinjského souostroví – zátoku Sv. Ivan. Krásné neobydlené místo je snem všech milovníků klidu a nádherné přírody. Pláž se nachází pod malebným městečkem Lubenica, odkud si můžete užít úchvatný panoramatický výhled. Pokud vás láká malé dobrodružství, můžete vystoupat po strmé stezce nahoru ke staré pevnosti. Na pláži pak oceníte příjemný štěrkový břeh a azurově modrou vodu.

Hvar: Oáza klidu v zátoce Dubovica

Na ostrově Hvar se nachází další kouzelná zátoka - Dubovica. Toto malebné místo se schovává mezi strmými břehy ostrova a nabízí dlouhou a širokou oblázkovou pláž. Nedaleko zátoky stojí krásná vesnice se starými rybářskými domy, kostelem a šlechtickým sídlem z 18. století, které přidává na romantické atmosféře.

Dugi otok: Písečná pláž v zátoce Sakarun

Na ostrově Dugi otok objevíte jednu z nejkrásnějších pláží v Chorvatsku - zátoku Sakarun. Její písečná pláž je oblíbeným místem jachtařů. Úchvatná je zejména při západu slunce, kdy si můžete vychutnat úžasný pohled na tyrkysové moře. Sakarun je ideálním místem pro rodiny s dětmi, protože voda je zde průzračná, moře mělké a pláž dlouhá 800 metrů. Borový les v okolí pláže pak poskytuje příjemný stín během horkých letních dnů. A pokud na pláži dostanete chuť na něco dobrého, restaurace vám nabídne lahodné pokrmy.

Nádherné chorvatské zátoky nabízejí skutečně nezapomenutelný zážitek. Pokud hledáte místo, kde se budete cítit jako v Karibiku, neváhejte si vybrat jednu z těchto malebných destinací na jadranských ostrovech a užijte si dokonalou dovolenou plnou krásy a klidu.

Zdroje: idnes.cz, denik.cz, croatia.hr