Cestování je fascinující aktivitou, která umožňuje nahlédnout do mnoha kultur, které jsou nám možná cizí. Ale některé z těchto kulturních zvyklostí mohou překvapit, zvláště pokud jde o intimní chvíle, jako je líbání. To, co je na jednom místě přijatelné, může jinde představovat porušení pravidel nebo dokonce zákonů. Právě takovými místy je následujících pět destinací, kde může být líbání na veřejnosti zakázáno nebo alespoň silně odsuzováno.

Thajsko: Kde Buddha sleduje

Když se řekne Thajsko, mnohým se vybaví obraz světoznámých pláží, buddhistických chrámů nebo živého nočního života. Ale i přes tu veškerou exotiku a volnost je to země, kde Buddha bedlivě sleduje vaše činy. Líbání na veřejnosti? To je pro Thajce tabu. Takže ať už se vydáte do ulic Bangkoku nebo na pláže Phuketu, líbání si nechejte až na hotelový pokoj.

Zdroj: Youtube

Indie: Země barev a pravidel

Indie, země exotických chutí a rozmanitých kultur, skrývá ve svých zákonech drsné varování pro milence. Ačkoliv je to země, která nás vítá svými bohatými barvami a pestrými tradicemi, není to místo pro veřejné líbání. Až se vydáte do těchto kouzelných končin, myslete na to, abyste vzájemnými polibky nepřekvapili místní obyvatelstvo nebo dokonce za trochu něžností neskončili na tři měsíce za mřížemi!

Dubaj, Spojené arabské emiráty: Město budoucnosti s tradicemi minulosti

Dubaj, město zítřka, plné nejvyšších mrakodrapů, umělých ostrovů a luxusních obchodů. Ale za tím vším se skrývá kultura hluboko zakořeněná v tradicích. Veřejné projevy náklonnosti jsou zde považovány za nevhodné a mohou přinést víc než jen nepříjemné pohledy okolí. Za líbání svého partnera na veřejnosti riskujete, že skončíte ve vězení. Pokud se chystáte navštívit tento skvost Perského zálivu, nezapomeňte, že zde vášeň patří výhradně do soukromí.

Nigérie: Kde lásku ukazujeme jinak

Nigérie, srdce Afriky, je zemí, kde lidé zbožňují párty a tanec, ale veřejné projevy náklonnosti? To už je jiná písnička. Nigérijská společnost má silně konzervativní postoje, takže pokud se ocitnete v těchto končinách, uchovejte své polibky pro soukromí.

Vietnam: Kde i květiny hovoří o lásce

Vietnam, země tisíců rýžových polí, malebných vesnic a rušných měst. Můžete zde komunikovat s květinami a jídlo je tu plné vůní a chutí. Ale přestože je to země plná krásy a poezie, veřejné líbání je zde považováno za tabu, zvláště na venkově. Ať už se tedy vydáte na výlet lodí po zátoce Ha Long nebo navštívíte starobylé hlavní město Hanoj, své city projevujte diskrétně.

Ať už plánujete dovolenou v Thajsku, Indii, Dubaji, Nigérii či Vietnamu, je důležité mít na paměti lokální zvyky a očekávání. Tyto destinace sice představují fascinující mix kultur, tradic a krajin, ale veřejné projevy náklonnosti, konkrétně líbání, jsou v nich často tabu. Je nezbytné respektovat místní zákony a zvyklosti, aby vaše dovolená byla bezpečná a bez problémů. Zapomeňte tedy na veřejné projevy lásky a užívejte si své romantické chvíle v soukromí. Pamatujte, že cestování je nejen o objevování nových míst a kultur, ale také o jejich respektování.

Zdroje: medium.com, escape.com, globalcitizen.org