Zážitek pod hladinou: Svět medúz

Zdroj: Youtube

Na střeše obchodního domu Arkády Pankrác se nachází tajemný Svět medúz, kde se vaše děti ponoří do říše těchto fascinujících mořských tvorů. Unikátní zážitek je jako cesta zpět v čase, kdy medúzy obývaly naši planetu již před miliony let. S více než třiceti druhy medúz a ohromujícím videomappingem kolem největšího akvária se budou vaše děti cítit jako ve snu. Navíc, interaktivní stěny v bistru vás zaujmou na dlouhé chvíle. Stačí vybarvit obrázek medúzy, kosmonauta nebo rakety, naskenovat ho a sledovat, jak se objevuje na zdi, kde s ním můžete hrát a pohybovat. A to není vše – střešní terasa nabízí trampolínové a kuličkové hřiště, kde se děti mohou vyřádit do sytosti.

Více než zoo: Pražská zoologická zahrada

Zoologická zahrada v Praze je skvělým místem pro rodinný výlet. S moderními expozicemi a pestrou paletou zvířat se zde děti budou cítit jako ve skutečném království divokých tvorů. Zoo Praha se řadí mezi nejlepší zoo na světě díky své péči o zvířata a atraktivním expozicím. Dopřejte své rodině celý den plný zábavy a objevů. A nezapomeňte navštívit i Rezervaci Bororo, kde se děti mohou vyřádit na velkém hradu plném prolézaček.

Stavitelé budoucnosti: Lego muzeum

Pro malé (a velké) milovníky stavebnic Lego je Lego muzeum jako ráj na zemi. Na více než čtyřech stovkách metrů čtverečních se rozkládá 20 tematických expozic s více než třemi tisíci modely vytvořenými z milionů kostiček. Od pražských památek, jako je Karlův most a Národní muzeum, až po rytířské souboje, Star Wars a Harryho Pottera. Tady se zkrátka každý návštěvník ponoří do světa nekonečných možností. Nejenže zde uvidíte nádherné modely, ale dozvíte se také o historii a vývoji této legendární značky. A aby toho nebylo málo, děti si mohou užít i dětský koutek určený speciálně pro ně.

Muzeum fantastických iluzí: Když realita dostává na frak

Kdo by si nemohl užít příběh, ve kterém se promění v trpaslíka nebo obra? V Muzeu fantastických iluzí se budou smát nejen děti, ale i vy. Vstoupíte do světa, kde optické klamy a trikové obrazy zahrnují vaše smysly. Otevřou se před vámi kouzelné židle, magické místnosti, a dokonce i středověká laboratoř, kde můžete zažít, jak to bylo v dobách alchymistů. A pokud jste někdy chtěli vidět úsměv Mony Lisy mimo její slavný obraz, tady máte příležitost. Nudit se tu fakt nebudete, a nejlepší na tom je, že z každé návštěvy si odnesete i neocenitelné fotky a videa. Muzeum najdete ve Vodičkově ulici u Václavského náměstí.

Aquapark Čestlice: Zábava, sport a relaxace

Zdroj: Youtube

Chcete strávit den plný vodních radovánek a adrenalinových zážitků? Aquapark Čestlice, přezdívaný Aquapalace Praha, je pro vás tím pravým místem. Vstupte do největšího aquaparku ve střední Evropě a zažijte vodní dobrodružství jako žádná jiná. Tři tematické paláce – dobrodružství, poklady a relax – nabízejí nespočet bazénů, skluzavek a atrakcí pro všechny věkové kategorie. Od divokých tobogánů přes bazény s umělým vlnobitím až po vířivky pro ty, kdo chtějí zrelaxovat. A nezapomeňte na večerní vodní laser show, která dodá celému dni tu pravou magii.

Praha je plná míst, kam se dá vyrazit s dětmi, aby se nenudily. Svět medúz, Zoo Praha i Lego muzeum nabízí nekonečné možnosti pro zábavu, objevy a kreativitu. Bez ohledu na to, zda jste místní rodina nebo turisté, kteří se zastavili na okamžik ve městě, tato místa vás zaujmou a zanechají ve vás nezapomenutelné vzpomínky.

Zdroje: kudyznudy.cz, explorio.cz, nnmagazine.cz