I při špatném počasí můžete s rodinou strávit den plný zábavy. Přinášíme vám několik tipů napříč celou Českou republikou, kam se můžete vydat, a nechat dešťové kapky za oknem plnit jen svou úlohu, zatímco vy se budete bavit a objevovat nové dobrodružství.

Morava: Procestujte svět a staňte se malým vědcem

Rodinný zábavný park Toboga Bongo

Zdroj: Youtube

Návštěvou zábavního parku Toboga Bongo v Brně své ratolesti rozhodně potěšíte. Park nabízí nekonečnou řadu atrakcí, které zaujmou děti i dospělé. Každá atrakce představuje jiný světadíl či zemi, což znamená, že můžete společně procestovat svět za jediný den. Zcela novým lákadlem je 5D kino, které vás vtáhne do úžasného světa pěti dimenzí. Atrakce je vhodná pro děti od 5 let a nabízí pestrý výběr filmů od dobrodružných po hororové. Toboga Bongo je také ideálním místem pro dětské narozeninové oslavy, které zde získají úplně nový rozměr.

Pevnost poznání

Pokud je vaše dítě zvědavé a vědecky založené, určitě si oblíbí Pevnost poznání v Olomouci. Interaktivní muzeum vědy vás zavede do světa vody, světla a tmy, a díky vědeckým dílnám a digitálnímu planetáriu budete moci zažít experimenty a objevit tajemství, která jinde neuvidíte. Projdete se dokonce v modelu mozku, potkáte nadživotní vodní hmyz, zatopíte město stoletou vodou a vyřešíte nejrůznější hlavolamy. Toto místo je skutečným rájem pro malé vědce a objevitele.

Východní Čechy: Projděte peklem do pohádky

Peklo Čertovina

Pokud hledáte originální zábavu pro celou rodinu, pohádkové Peklo Čertovina u Hlinska je tím pravým místem. Podnik je vyladěný do pekelného stylu a nabízí nezapomenutelný zážitek pro všechny věkové kategorie. Celý komplex je skryt pod zemí v hloubce 12 metrů a skládá se z několika pater plných čertích škol, pastí a výzev. Prozkoumáte chodbičku sedmi smrtelných hříchů a můžete dokonce posedět s knížetem Luciferem. Při návštěvě nezapomeňte ochutnat staročeskou kuchyni v Pekelném šenku, kde vás okouzlí i šikovnost řemeslníků.

Muzeum loutkářských kultur

V Chrudimi se nachází nejstarší a největší loutkářské muzeum v České republice, které vás zavede do světa loutek od tradičních marionet po filmové loutky. Můžete se setkat s postavičkami, jako je Spejbl a Hurvínek, podívat se na vodní loutky z Vietnamu, magické stínové loutky z Indonésie a další exotické kusy. Muzeum loutkářských kultur je součástí světového kulturního dědictví UNESCO a nabízí fascinující pohled na historii a různorodost loutkářského umění.

Severní Čechy: Procházka s dinosaury a kultovní postavičky

DinoPark

Pokud vaše děti milují dinosaury, nemůžete si nechat ujít návštěvu DinoParku v Liberci. Tento jedinečný park nabízí 70 prehistorických modelů statických i robotických, které vám přiblíží historii Země před 65 miliony let. Zajímavými speciálními efekty jako umělá mlha, tropická bouřka nebo laserová světla budete s celou rodinou ponořeni do doby dinosaurů. Kromě modelů zde najdete také 4D kino, paleontologické hřiště a další atrakce. Celoroční provoz DinoParku znamená, že můžete zažít dobrodružství s dinosaury i v deštivých dnech.

Muzeum Čtyřlístku

Fanoušci komiksu Čtyřlístek by si neměli nechat ujít návštěvu Muzea Čtyřlístku na zámku v Doksech. Zde se dozvíte všechno o vzniku tohoto kultovního komiksu a můžete se potkat s postavičkami v životní velikosti. Muzeum nabízí interaktivní prostor pro hraní, kreslení a besedy, a je tak ideálním místem pro rodinný výlet, který spojí zábavu se vzděláním.

Ať už si vyberete kteroukoliv z těchto skvělých lokalit, můžete si být jisti, že vaše děti nebudou smutnit kvůli nepřízni počasí. Každé z těchto míst nabízí zábavu, dobrodružství a možnost prožít nezapomenutelné chvíle společně s rodinou, a to i za deště.

Praha: Kde se skrývá zábava i za deštivého dne

Muzeum Lega

Přímo v srdci Prahy můžete najít Muzeum Lega, první soukromé muzeum stavebnice Lego v České republice. V této fascinující expozici se nachází více než 1 300 000 kostiček lega, z nichž je vytvořeno 20 tematických expozic. Můžete obdivovat nejstarší exponáty z roku 1958 a i ty největší modely složené z více než 10 000 kostiček. Mezi zajímavými exponáty nesmí chybět například pražský orloj. V Muzeu Lega se děti i dospělí mohou ponořit do světa stavebnic a kreativity.

Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy

Toto nevšední muzeum vás zavede do atmosféry renesanční alchymistické laboratoře. Můžete se seznámit s tajemstvími alchymie, která byla v minulosti považována za vědeckou disciplínu. Návštěva muzea je zážitkem, který vám nabídne pohled do minulosti i současnosti. Zajímavým prvkem je dřevěné schodiště, jehož tvar připomíná alchymistický symbol spirály života. Muzeum nabízí i destilační přístroje a přístup do alchymistické hospůdky, kde si můžete vyzkoušet "elixíry" inspirované magií Kelleyho.

Jižní Čechy: Skákání, lezení a všechna možná dobrodružství

Hopsárium

V Českých Budějovicích najdete největší zastřešený zábavní park v jižních Čechách – Hopsárium. Tento moderní herní komplex nabízí různé atrakce pro děti i rodiče. Čeká vás zde skákání na trampolínách, prolézání věží se skluzavkami, lezecká stěna, míčové hry a mnoho dalšího. Tento prostor zajišťuje bezpečí díky sítím, a čistotu, protože vstup je povolen pouze v ponožkách.

Západní Čechy: Vesmírné dobrodružství pod kupolí

Techmania – 3D planetárium

Techmania nabízí jedinečný zážitek v podobě 3D planetária, prvního svého druhu v České republice. Zde můžete sledovat trojrozměrné projekce na kulovou plochu, kde se kolem vás točí 140 000 hvězd. 3D brýle vás vtáhnou do světa makro i mikrosvěta a umožní vám sledovat unikátní projekční glóbus Science On a Sphere. Ten vám ukáže proměny Země v čase, změny zemské kůry a vlastnosti mořských proudů. Vaše děti se mohou těšit na nevšední dobrodružství prostřednictvím těchto fascinujících technologií.

Takže ať je venku jakékoliv počasí, čeká na vás a vaše děti mnoho možností zábavy a dobrodružství. Nenechejte se zaskočit deštivým počasím a vyrazte objevovat nejrůznější atrakce, které nabízejí města po celé České republice.

Zdroje: kudyznudy.cz, strednicechy.cz, autovylet.cz