V České republice najdete množství úchvatných vyhlídkových míst, která nabízejí jedinečné pohledy na rozmanitou krajinu. Výhledy, které můžete zažít, jsou nádherné a z velké části nedotčené – od zvlněných horských masivů přes starobylé hradní zříceniny až po klikaté řeky.

Havlova skála – skrytý klenot na Berounsku

Zdroj: Youtube

Havlova skála, která se nachází nedaleko obce Horní Liblín v přírodním parku Horní Berounka, představuje pozoruhodný výhled z 30 metrů vysokého ostrohu nad údolím řeky Berounky. Turisty zřídka navštěvovaná vyhlídka díky své nenápadné poloze nabízí osamělý zážitek uprostřed zřícenin hradu Libštejn a Libštejnského mlýna.

Krkonošská vyhlídka – panorama vrcholů

Krkonošská vyhlídka se nachází v oblasti Podzvičina a nabízí jednu z nejrozsáhlejších krajinných scenérií v zemi. Zdejší vyhlídkové místo, které se nachází na vrcholu kopce nedaleko obce Arnoštov, poskytuje rozsáhlé výhledy na Krkonoše, Ještěd, Kozákov a další. Je to ideální cíl jednodenního výletu, který návštěvníkům poskytne nový pohled na některé z nejznámějších přírodních prvků České republiky.

Baba u Purkarce – instagramová hvězda

Vyhlídka Baba, původně známá jen místním obyvatelům, se stala vyhledávaným místem instagramových nadšenců, kteří zde chtějí pořídit úchvatné fotografie. Vyhlídka se nachází asi dva kilometry severně od Hluboké nad Vltavou a nabízí panoramatický výhled na řeku Vltavu a okolní lesy. Přírodní památka s tajemnou minulostí sahající až do doby bronzové je více než jen příležitostí k fotografování.

Mlynářův kámen – ozvěny starověku

Mlynářův kámen, který se nachází na Dubickém vrchu, je dokladem bohaté přírodní a kulturní historie České republiky. Čedičová skalní vyhlídka nabízí nejen panoramatický výhled do údolí Labe a na východní část Českého středohoří, ale také šeptá příběhy z minulosti. Kovový kříž a německá básnická deska napovídají o jejím historickém významu. Pro milovníky dobrodružství jsou navíc okolní skalní masivy vzrušující horolezeckou výzvou, neboť zde lze prozkoumat a zdolat 35 různých cest.

Solenická podkova – majestátní meandr

Solenická podkova se nachází vysoko ve středním Povltaví a nabízí výjimečný výhled na oslnivý meandr řeky Vltavy. Ze skalního útvaru Na Vraném nedaleko kopce Na Altánku shlédnete z výšky 150 metrů dolů na obec Solenice a Orlickou přehradu. Vyhlídka poskytuje jedinečnou příležitost ocenit složitost a krásu Vltavské kaskády.

Ořešník – úžas v Jizerských horách

Ořešník, který se nachází ve výšce 800 metrů nad obcí Hejnice, nabízí výhled, který je opravdu velkolepý. Historický význam regionu umocňují složité řezbářské práce a kříž, který zdobí jeho vrchol. Prolínají se zde legendy, historie a příroda, takže pohled z Ořešníku je živou tapiserií bohatého dědictví České republiky.

Česká republika, často oslavovaná pro své architektonické zázraky a historické památky, skrývá ve svém nitru řadu úchvatných přírodních vyhlídek. Tato vyhlídková místa, ačkoli jsou méně známá, poskytují poutavý zážitek z rozmanité krajiny a historie země. Vydejte se za hranice měst a prozkoumejte panoramatická plátna, která příroda a historie malovaly po tisíciletí.

Zdroje: kudyznudy.cz, prozeny.cz, idnes.cz