Vína s prestižním oceněním

Chorvatsko se stává stále významnější silou ve světovém vinařském průmyslu. Jeho vína získávají uznání a prestižní ocenění na mezinárodních soutěžích, a to díky dlouholeté tradici a odborným znalostem tamních vinařů. Pokud se chystáte na nákup vína v Chorvatsku, měli byste dodržovat pár pravidel. Jen tak budete stoprocentně spokojeni se svým výběrem.

Kde nejlépe nakoupit

První a nejlepší volbou pro nákup vína je navštívit vinařství přímo na místě. Zde můžete získat nejčerstvější a nejlevnější víno, a co je nejdůležitější, budete mít širší výběr. Vinaři vám mohou nabídnout unikátní a lokální odrůdy, které nemusíte nalézt v supermarketech.

Pokud nemáte možnost navštívit vinařství, vybírejte víno ve specializovaných prodejnách a ve velkých supermarketech. Obsluha menších obchodů se suvenýry obvykle nemá takové znalosti o víně jako vinaři nebo specializované prodejny.

Důležité je také vybrat si správný typ vína, který vám bude chutnat a který bude odpovídat vašim potřebám. V Chorvatsku se vyrábí vína červená, bílá a růžová, na výběr jsou pak vína suchá a sladká. Některá vína, jako například Žlahtina z ostrova Krk, je nejlepší konzumovat co nejdříve, zatímco jiná, jako Plavac Mali, se skvěle hodí k dlouhodobému skladování.

Plavac Mali: Červená krása Dalmácie

Plavac Mali známý také pod zkráceným názvem Plavac je vlajkovou lodí červených vín v Chorvatsku. Tato odrůda, pěstovaná na strmých svazích dalmatského pobřeží a ostrovů, je dědicem starověkého vinařství. Plné a robustní víno nabízí chutě tmavého ovoce s nádechem pepře a bylinek. Doprovodí vám večery u grilu nebo slavnostní večeři s čerstvými mořskými plody.

Graševina: Víno s mnoha tvářemi

Čtěte také

Chorvatsko oplývá celou řadou památek

Čtěte také

Nádherná místa Chorvatska, která lze navštívit, pokud nechcete lenošit na pláži

Graševina je korunou chorvatských bílých vín. Je to víno, které se přizpůsobuje různým stylům výroby od svěžího a minerálního po bohatá a aromatická pozdní sběrová vína. Tradičně se nejvíce pěstuje v oblasti Slavonie a skvěle se hodí k místním tučným pokrmům. Toto víno je synonymem chorvatské pohostinnosti a stolu plného lahodného jídla. Graševina je ve světě známá také pod názvy Welschriesling, Ryzlink vlašský, Ryzlink italský, Ryzlink olasz či Grašica.

Pošip: Zlatý poklad Korčuly

Pošip je bílé víno, které v sobě nese vůni středomořských vánků a vápencových skal. Jde o původní odrůdu vinné révy z ostrova Korčula. Se svou zlatožlutou barvou a výraznou ovocnou vůní meruněk a fíků je toto víno skvělým partnerem pro lehká letní jídla. Jde o víno ideální ke skladování či archivování.

Žlahtina: Zlaté bílé víno Krku

Žlahtina je odrůda s historií a půvabem, která se pěstuje v okolí Vrbniku na ostrově Krk. Toto elegantní bílé víno s jemnou a osvěžující chutí je oceňováno pro svou zlatavou barvu a svěžest. Jeho název, který může odkazovat na šlechtický původ, je symbolem tradiční chorvatské kultury. V kombinaci s místními jehněčími specialitami nebo ovčím sýrem se stává nezapomenutelným zážitkem. Není to o všem víno, které by se mělo dlouho skladovat.

Babić: Tmavá elegance ze Šibeniku

Babić je víno s charakterem. Toto hluboké a intenzivní červené víno, pěstované ve střední Dalmácii, je oceňováno pro svou komplexnost a hloubku chuti. S nádechem bobulí, čokolády a koření je Babić skvostný doplněk ke grilovanému nebo dušenému masu. Pěstování této odrůdy je uměním, které vyžaduje péči a trpělivost, ale odměnou je nezapomenutelná chuť. Pokud se chystáte víno delší dobu skladovat, je Babić dobrou volbou.

Čtěte také

Rakija je ovocná pálenka typická pro Chorvatsko

Čtěte také

Legendární chorvatská pálenka rakija má mnoho podob. Které stojí za ochutnání?

Teran: Hrdý rubín Istrie

Teran je pýcha Istrie, regionu známého pro svou červenou půdu a bohatou historii vinařství. Rubínově červené víno s výraznou ovocnou chutí a příjemnou kyselostí je ideálním společníkem k istrijským delikatesám, jako je pršut nebo trufflová pasta. Teran je nejen víno, ale také odkaz na bohatou kulturu a tradice, které formovaly tento jedinečný region.

Každé z těchto vín představuje nejen region, kde je pěstováno, ale také lidi, tradice a chutě, které formovaly chorvatské vinařství. Ochutnáním těchto vín nejen prozkoumáte rozmanitost Chorvatska, ale také se ponoříte do kulturního dědictví, které si zaslouží být objevováno.

Zdroje: croatia.hrtimeout.comwelcome-center-croatia.com