Unikátní sídlo na vrcholu mrakodrapu

Kolosální vila, jejíž hodnota je odhadována na neuvěřitelných 20 milionů dolarů, zaujímá jedinečný prostor na vrcholu 121metrového mrakodrapu známého jako UB City, ve kterém jsou byty, obchody a kanceláře. Sídlo rozkládající se na neuvěřitelných 40 000 metrech čtverečních je symbolem architektonické odvahy i individuálních snů.

Zdroj: Youtube

Iimpozantní sídlo má dvě podlaží a může se pochlubit úchvatným 360stupňovým panoramatickým výhledem na rozlehlé město pod sebou. Strůjce ambiciózního projektu Irfan Razack, předseda společnosti Prestige Estates Projects, přiznává, že při realizaci této vize museli čelit obrovským výzvám. "Postavit sídlo na obrovské konzole v takové výšce byla výzva, ale zajistili jsme, abychom ho postavili přesně tak, jak bylo vymyšleno. Jde o složitou stavbu a dokončovací práce pokračují," poznamenal.

Panoramatický výhled a luxusní vybavení

Aby bylo možné plně obsáhnout fascinující panorama města, zdobí sídlo rozsáhlá otevřená terasa a jeho součástí je dokonce nekonečný bazén, který majiteli poskytuje dokonalý luxus v podobě jedinečného výhledu při klidném koupání. A pro maximální pohodlí a exkluzivitu zdobí střechu přistávací plocha pro vrtulník, která umožňuje kdykoli velkolepý vstup nebo výstup.

Absolutní soukromí

Ačkoliv je sídlo postaveno nad 42 byty, je navrženo tak, aby zajistilo maximální soukromí. Rezidence funguje jako nezávislý objekt, který není spojen s žádnými byty pod ním. Co dodává na exkluzivitě, jsou dva soukromé výtahy, díky nimž se majitelé nemusejí v budově setkávat s ostatními obyvateli.

Kontroverzní podnikatel Vijay Mallya

Příběh honosné vily je stejně zajímavý jako stavba sama. Financoval ji podnikatel Vijay Mallya, synonymum pro pivo Kingfisher a Formuli 1. Mallyova finanční cesta však nabrala bouřlivý směr. V březnu 2016 opustil Indii a odjel do Spojeného království poté, co nesplatil půjčky v hodnotě více než 1 miliardy dolarů a čelil obvinění z podvodu. V důsledku toho je otázkou, zda bude mít Mallya vůbec někdy možnost bydlet v tomto extravagantním sídle.

Navzdory bouřlivé právní situaci a dlouhodobé nepřítomnosti v Indii projekt pokračuje. Irfan Razack tvrdí, že Mallyovy právní propletence se ho netýkají a že stavba sídla dosáhne svého cíle. "Projekt dokončíme podle smlouvy a předáme ho," trvá na svém Razack a zdůrazňuje odhodlání dokončit rozdělaný úkol.

Pohled Británie na ukrývání zločinců

Na pozadí Mallyových potíží Indie neúnavně pracuje na jeho vydání zpět do vlasti, aby čelil tíze spravedlnosti. Britský ministr bezpečnosti Tom Tungendhat potvrdil postoj Spojeného království k ukrývání zločinců a prohlásil: "Oba (Spojené království i Indie) máme právní procesy, kterými je třeba projít. Ale britská vláda má naprosto jasno, nemáme v úmyslu stát se místem, kde se mohou skrývat ti, kteří se snaží vyhnout spravedlnosti." Přesto v současné době Mallya nadále volně pobývá v Anglii.

Osud velkolepého sídla zůstává zahalen do roušky nejistoty. Vzhledem k tomu, že Mallyův potenciální návrat do Indie se zdá být nepravděpodobný, a vzhledem k astronomické ceně, která je s tímto sídlem spojena, zůstává nemovitostí, o jejímž vlastnictví by mohl uvažovat jen málokdo. Bydlení na vrcholu mrakodrapu může být pro někoho snem, pro mnohé jiné však skličující vyhlídkou. Jak se díváme do budoucnosti, teprve čas odhalí poslední kapitolu zajímavého příběhu miliardářského střešního paláce.

Zdroje: dailystar.co.uk, fakta.today, unilad.com