Nečekaná proměna

Cesta Krymské ulice z neznáma do povědomí je příběhem neobvyklé proměny. Ulice, pojmenovaná v roce 1947 podle černomořského ostrova Krym, byla po více než 60 let jen dalším jménem na seznamu oblastí s vysokou mírou kriminality. Zlom nastal v roce 2010, kdy zde Ondřej Kobza otevřel kavárnu V lese. To znamenalo pro Krymskou začátek nové éry, která vedla k rozmachu kulturních aktivit a vzniku různých barů, kaváren, restaurací a galerií. Tyto přírůstky vdechly ulici jedinečnou, alternativní atmosféru, která mnohým připomíná East Village v New Yorku nebo Camden v Lodýně. Podle jiných je ulice křížencem pařížského Montmartru a berlínského Kreuzbergu.

Zdroj: Youtube

Uznání a znovuzrození

Proměna Krymské nezůstala bez povšimnutí. V roce 2015 ji deník The New York Times označil za jednu z dvanácti nejoblíbenějších ulic v Evropě a zařadil ji do vážené společnosti Rue de Charonne v Paříži a Rüdesheimer Strasse v Berlíně. Uznání bylo důkazem její rostoucí atraktivity a eklektické směsice aktivit, které nyní určují její charakter.

Rozmanitá nabídka atrakcí

Dnes je Krymská vyhledávaným cílem, její řada podniků – z nichž každý nabízí jedinečné zážitky – je magnetem pro místní obyvatele i turisty. Návštěva Krymské ulice nabízí příležitost poznat Prahu z jiného úhlu. Je to povinná návštěva pro ty, kteří chtějí prozkoumat méně prošlapané cesty Prahy a ponořit se do skutečně bohémských zážitků.

Festival jako žádný jiný

Kulturním klenotem Krymské je každoroční festival Korso Krymská. Od svého vzniku v roce 2013 se akce stala majákem komunitního ducha a uměleckého vyjádření. Cíl festivalu je jasný – vytáhnout lidi z jejich domovů ke společné oslavě pomocí živé hudby, vystoupení a řady kulinářských specialit.

Místo, kterou musíte navštívit

Proměna Krymské ulice z nepopsané, problematické minulosti v prosperující kulturní hotspot odráží dynamického ducha samotné Prahy. Stojí jako maják městského omlazení a svědectví o síle komunity a kreativity. Ať už vás láká její historie, festivaly nebo pulzující pouliční život, Krymská nabízí jedinečný a nezapomenutelný zážitek, který se vyrovná tomu nejlepšímu, co Evropa nabízí.

Zdroje: impuls.cz, praha10.cz, kotula.cz