HISTORICKÉ MÍSTO

Guadalcanal – Informace o bitvě o Guadalcanal určitě neunikla nikomu, kdo se vážněji zajímá o 2. světovou válku. Vždyť byla v rámci Tichomoří klíčová, pořádně krvavá a spojenci v ní nakonec Japonce z ostrova vytlačili. Ostrov je jinak hornatý a na některá jeho místa se dá dostat jenom pěšky, popřípadě vrtulníkem.

PRO ROMANTIKY

Míst, kde najdou tolik žádaný klid všichni romantici světa, je (skoro) na každém z více než třech stovek ostrovů spousty. Pak už si stačí jen představit samotu, plápolající oheň, šumění oceánu a na světě je zážitek, na který nikdy nezapomenete! Nebo jím může být třeba chvilka v tradiční chatce na kůlech trčících z neklidné hladiny.

DO PŘÍRODY

Malaita – Největší a nejvíce zalidněný ostrov stejnojmenné provincie na Šalamounových ostrovech. Nachází se zde tisíce pramenů, říček a potoků, ve vyšších nadmořských výškách najdete i vodopády. Zajímavostí jsou tři typy půdy – vlhká černá, suchá černá a červená. Milovníci fauny se mohou těšit na velký počet různých druhů ptáků, plazů a pestrobarevných motýlů.

OHROMUJÍCÍ

Laguna Langi Langi – Přírodní laguna na západním pobřeží ostrova Malaita je jedenadvacet kilometrů dlouhá a necelý kilometr široká. Jejím nejpopulárnějším místem je umělý ostrov Laulasi, jižně od Malaity. Proslulý je zejména ražbou tradičních skořápkových peněz.

CO OCHUTNAT?

Podobně jako další exotická místa, mají i Šalamounovy ostrovy své gastronomické speciality. Klasikou je čerstvá ryba s bramborem (sladké odrůdy) a například i taro, což znamená mladé listy podobné špenátu. Součástí stravy jsou obvykle i kokosy. Mléko z nich obyvatelé hojně pijí.

CENTRUM DĚNÍ

Honiara – Hlavní město ostrovů leží na nejdůležitějším z nich – Guadalcanalu. Denně sem míří lodě s lidmi z okolních ostrovů, kteří se na trzích snaží prodat, co se dá, aby se uživili. Mísit se zde může přes 80 jazyků, což zní skoro neuvěřitelně. Je zde i mezinárodní letiště a mezi zajímavosti, které lze vidět, patří národní muzeum či botanická zahrada.