Každý z nás asi zažil, že se ráno vzbudil a zkrátka se necítil na to podávat nějaké výkony. Postel vypadá tak lákavě a možností, jak strávit krásný prosluněný den je nepřeberné množství. A nepříjemné pracovní povinnosti, kterým se snažíte vyhnout mezi ně tedy rozhodně nepatří… V takovém případě vám mohou pomoci důvěryhodně vypadají omluvenky, jež vám zajistí perfektní alibi.

Lidé si ťukali na čelo, zakladatel firmy je dnes milionářem

Autor nevšedního nápadu dokázal světu, že milionářem se lze stát i s myšlenkou, jež vypadá na první pohled docela bizarně. Vždyť nejlepší věci nemusí být nutně komplikované. Zakladatel společnosti, jež sídlí v Oklahomě, měl při rozjezdu k dispozici jen 300 dolarů a jediné, co v tu chvíli potřeboval, byl pokoj u sebe doma a notebook. A přesně i v tomto složení (jeden člověk a notebook) funguje web dodnes. Ačkoliv se jeho návštěvnost rapidně zvýšila na neuvěřitelných 15 000 lidí denně.

Jaké typy omluvenek společnost poskytuje?

Je to sice malý podvod, ale omluvenka vypadá tak reálně, že by vašeho učitele nebo šéfa ani ve snu nenapadlo, že se může jednat o podvrh! Řekněte sami, koho by napadlo, že si zfalšujete dokonce autenticky vypadající program pohřebního rituálu? Kreativitě se meze nekladou a je celá řada způsobů, jak se vyhnout náročnému testu nebo otravné poradě. Dostat můžete také velmi detailní lékařský chorobopis, nebo vám jako omluvenku vytvoří svatební oznámení. Pozor si dejte jenom na to, aby těch pohřbů nebylo podezřele moc!

Na jakém principu firma funguje?

„Miliony Američanů pracují od nevidím do nevidím a někdy zkrátka potřebují den volna," řekl pro CNN John Liddell, spoluzakladatel internetové společnosti Vision Matters, jež omluvenky firmě Excused Absence Network částečně dodává. „Lidé budou stejně lhát. Kolik lidí, kteří nejsou reálně nemocní chodí denně k lékaři, protože potřebují jen neschopenku?" polemizuje Liddell. Zákazníci této vychytralé společnosti dostávají šablony, jež si následně sami vyplní.

Na kolik takový „poklad“ vyjde?

Pokud se ocitnete v situaci, že budete nutně potřebovat do práce nějakou neschopenku, jež vysvětlí, proč jste nemohli přijít, společnost vám ji poskytne za 25 dolarů. To je docela dobrý kup, nebo?

Lež má krátké nohy

Webové stránky této unikátní firmy ukazují fotky lidí, jenž se díky použití smyšlených výmluv opalují anebo hrají golf. Jeden z kupců si službu velmi pochvaluje: „Podařilo se mi vzít si devět týdnů volna pomocí těchto šablon! Už to nemůže být jednodušší!" Ve skutečnosti to ale taková paráda zase není. Jedné ženě z New Jersey se lhaní šeredně vymstilo. Byla zatčena poté, co použila jednu z omluvenek na podporu svého tvrzení, že se pro nemoc nemohla dostavit k přestupkové komisi kvůli pokutě za překročení rychlosti. Byla chycena poté, co soudní úředníci zavolali uvedenému chiropraktikovi a ten jim řekl, že o ženě nikdy neslyšel.

Co se jedněm může zdát jako nejlepší nápad na světě, jiní proklínají. Američtí personalisté se ptají, co bude dál? Možná falešné reference bývalého šéfa do nového zaměstnání? Nebo snad něco horšího?

Zdroje: www.expres.cz, tn.nova.cz, www.hrcapitalist.com