Nejen bunkr, ale luxusní oáza

V této době, kdy se svět potýká s nejrůznějšími hrozbami od pandemií přes meteorologické katastrofy až po jaderné útoky, nabízí Survival Condo více než jen fyzickou ochranu. Komplex je odrazem spojení technologické inovace a luxusu, přičemž se opírá o struktury raketového sila Atlas, původně postaveného v 60. letech 20. století pro umístění jaderných zbraní USA. Proto je navrženo tak, aby odolalo výbuchu jaderné hlavice.

Luxusní bydlení na dosah ruky

Survival Condo nabízí bydlení, které je ve všem podobné luxusním bytům v metropolích světa. Výsuvné kamery v televizorech nabízejí iluzi výhledu na svět nahoře, což je, jak říká vlastník Larry Hall, nezbytné pro psychické zdraví. Kuchyně jsou vybaveny nejmodernějšími spotřebiči a ve výtahu vás uvítá svítící mapa celého patnáctipatrového komplexu, který sahá přes 60 metrů pod zem.

Zdroj: Youtube

Nezávislost a sebeobsluha

Jednou z nejzajímavějších vlastností je autonomie komplexu. Vedle vlastní lékárny a skladu, který pojme zásoby na sedm let, jsou zde také mrazem sušené potraviny s životností odhadovanou na 35 let. Bazén je vybaven systémem, který automaticky doplňuje a sterilizuje vodu, a střelnice nabízí vše, co byste si mohli přát k obraně nebo prostě jen k tréninku.

Bezpečnost především

Survival Condo poskytuje bezpečí nejen zvenčí, ale i zevnitř. Je zde systém kontroly kouře, a v případě požáru je možné rychle izolovat problémovou zónu. Uvnitř řídicí místnosti je komplexní dohledový systém, a pokud jde o obranu, není nouze o zbraně. Larry Hall dokonce tvrdí, že mnoho obyvatel má zájem stát se zručnými střelci.

Spojení minulosti a budoucnosti

Fotografie prezidenta Johna F. Kennedyho na stěnách a tlakové dveře navržené k odolání jadernému výbuchu připomínají původní účel tohoto raketového sila. Ale dnes, s moderní technologií, luxusem a vybavením od herny až po park pro domácí zvířata, je to místo, kde se minulost spojuje s možnou budoucností - a výsledkem je útočiště, které slouží jako připomínka lidské odolnosti a invence.

Pár desítek milionů za tento unikát

Lidé, kteří mají zájem o bydlení v Survival Condo, mají možnost. Cena za jednotku je 1,5 milionu dolarů (přes 33 mil. korun), zatímco luxusní penthouse se pohybuje kolem 4,5 milionu dolarů (přes 100 mil. korun). Navíc musejí zájemci počítat s měsíčními poplatky za poskytované služby, které se pohybují v řádu tisíců dolarů. Pro ty, kteří jsou zvyklí operovat s miliony či miliardami, se jedná o relativně malou investici.

Survival Condo není jen o přežití, ale o přežití v luxusu. V době, kdy se svět zdá být čím dál tím více nestabilní, má komplex svůj vlastní smysl. Nabízí místo, kde se mohou bohatí a slavní schovat před vnějším světem, a přitom žít nadstandardně. Koneckonců, kdo říká, že apokalypsa nemůže být komfortní?

Zdroje: thesun.co.uk, nerdist.com, odditycentral.com