Evropská divočina bez cesty do Afriky

Šumavské safari vám nabídne poutavou cestu podobnou tradičnímu safari, akorát nemusíte cestovat do Afriky, ale do Národního parku Šumava. Připravte se na výlet, při němž budete sledovat jelena evropského, rysa a dokonce i vlčí rodinu v jejich přirozeném prostředí.

Zdroj: Youtube

Panoramatický pohled na království jelenů

Pokud jste fanoušky lesní zvěře a toužíte po jejím pozorování, můžete na Šumavě zažít skvělý zážitek, a to nedaleko Kvildy. Návštěvnické centrum s pozorovací oborou vám nabídne výjimečnou možnost pozorovat jelena evropského v jeho přirozeném prostředí. Z jelenů se stala téměř „zvířata domácí“ a na návštěvníky jsou zvyklá, což znamená, že se k vám přiblíží.

Pro ty, kteří by rádi získali pohled z výšky, je k dispozici 7 metrů vysoká vyhlídková věž, otevřená po celý rok včetně doby jelení říje, kdy je pozorovací centrum z bezpečnostních důvodů uzavřené.

Příběhy Davida a Kate

Nedaleko jelení obory najdete také rysí výběh. Tento úžasný druh šelmy je zde zastoupen samcem Davidem a samicí Kate. David se sem dostal po srážce s autem ve věku čtyř měsíců. Kate přicestovala z Německa, kde se narodila v zajetí, a je tedy zvyklá na kontakt s lidmi. Návštěvníci mohou pozorovat jejich život z vyvýšené a zastřešené pozorovatelny.

Kráčejte srdcem vlčího teritoria

Největší atrakcí je bezesporu vlčí stezka vedoucí k výběhu s vlčí rodinou. Dřevěná lávka umístěná nad areálem vás zavede přímo do srdce vlčího teritoria, kde na vás čeká rodina těchto nádherných šelem. Pocit, že kráčíte lesem, zatímco vedle vás volně běhají vlci, je naprosto neopakovatelný. Informační tabule a pozorovací místa poskytují bohaté informace a nabízejí nádherné výhledy na vlčí smečky v jejich přirozeném prostředí.

Správa národního parku se postarala o to, aby byl výběh přehledný a návštěvníci mohli vlky snadno sledovat. Krásné šelmy jsou zvědavé a rády se ukazují, takže není třeba se obávat, že by zůstaly skryté v křoví.

Letní návštěva šumavského safari

Léto v šumavské safari je bohatší o skryté kouty s divokými prasaty, liškami nebo jezevci. Ovšem pro mnohé návštěvníky jsou hlavní zastávkou otevřené voliéry u Borové Lady, kde vám nad hlavou krouží sovy všeho druhu. Fascinující svět nočních opeřených predátorů je zde prezentován s jedinečným vhledem do jejich života.

Moderní technologie v harmonii s přírodou

V Šumavském safari je také kladen velký důraz na ekologii. Návštěvnická centra jsou ukázkou toho, jak lze propojit moderní technologie s ochranou přírody a jak může člověk žít v souladu s přírodou, aniž by jí ubližoval.

Šumava skrývá safari, kde sice nemůžete obdivovat bohaté lví hřívy nebo mohutné sloní kly, ale nabízí nezapomenutelné zážitky a lekce o divoké evropské přírodě. Tak proč jet až do Afriky, když skutečné dobrodružství čeká hned za dveřmi?

Zdroje: kudyznudy.cz, vyslapy.cz, svetcestovatele.cz