Vítejte ve světě stezek korunami stromů, fascinujícím spojením architektury, přírody a vzrušení. V České republice můžeme najít několik takových uměleckých děl. Podívejme se na ně blíže.

Dolní Morava

V pohádkové výšce 1 116 metrů nad mořem se nachází stezka na Dolní Moravě. Zážitek je o to autentičtější díky komplexní síti dřevěných lávek a mostů, které propojují různé části konstrukce. Kromě klasické procházky vám areál umožní vystoupit z komfortní zóny. Jste-li fanoušky lezení, můžete se chopit příležitosti a vyzkoušet "rukáv," který je vytvořen z husté sítě a spojuje různá patra konstrukce. Vrcholové výhledy zahrnují panorama Králického Sněžníku až po Jeseníky a Krkonoše. A pro ty, kdo by chtěli sestoupit na zem s nádechem vzrušení, slibuje 100 metrů dlouhý tobogán jízdu plnou adrenalinu.

Krkonošská stezka v Janských Lázních

Stezka v Jánských Lázních se nachází v srdci majestátních lesů Krkonošského národního parku a měří 1 500 metrů. Výhled ze 45 metrů vysoké věže vám ukáže, v čem je příroda Krkonoš jedinečná. Chodníky vedou až 23 metrů nad zemí, což znamená, že budete mít příležitost vidět zblízka některé z nejvzácnějších stromů v oblasti. A pokud máte zájem o trochu více dobrodružství, můžete se dolů svézt tobogánem, který má přes 50 metrů.

Stezka Valaška a Skywalk

Zdroj: Youtube

Na první pohled se Stezka Valaška v Beskydech může zdát jako jedna z dalších stezek v korunách stromů, ale má jednu velkou atrakci, díky níž se dostanete doslova do oblak. Jde o "Skywalk", 150 metrů dlouhý "himálajský" chodník, který je vyroben ze skla. Z nejvyššího bodu, který se nachází ve výšce 1 099 metrů nad mořem, si můžete užít nejenom úchvatný výhled na okolní krajinu, ale také se vám pod nohama otevře průzračná hlubina. Na horizontu lze spatřit Štramberskou trúbu, Ostravu a dokonce i Polsko. Za jasného dne můžete dohlédnout až k Jeseníkům a Velké Fatře.

Stezka korunami stromů na Lipně

Jako první svého druhu v Česku se Lipenská stezka může pochlubit mnoha prvky, které ji činí jedinečnou. Tato 372 metrů dlouhá atrakce nabízí nádherný výhled na okolní krajinu, a to vše z pohodlí dřevěných chodníků zasazených do korun stromů. Její 40metrová vyhlídková věž je ideálním místem pro panoramatické výhledy na Lipenské jezero a okolní horskou krajinu. Pro ty, kteří hledají trochu vzrušení, nabízí adrenalinovou jízdu zpět na zem tobogán, který vede přímo skrz věž.

Víc než jen cesta vysoko nad zemí

Takže pokud hledáte něco jiného, než jsou tradiční turistické atrakce, určitě navštivte jednu z těchto stezek korunami stromů. Nabízejí nejen nádherné výhledy a čerstvý vzduch, ale také jedinečnou možnost spojit se s přírodou a užít si klidný den v korunách stromů. Je to zážitek, který si nesmíte nechat ujít!

Zdroje: kudyznudy.cz, cs.wikipedia.org, idnes.cz