Historie Ocelového draka 2000

Steel Dragon 2000 dostal své jméno nejen díky své impozantní délce, ale i díky časovému kontextu jeho otevření. Horská dráha byla slavnostně uvedena do provozu v srpnu roku 2000, což je v čínském kalendáři považováno za rok Draka. A právě tento drak se stal ikonou nejen japonského zábavního parku Nagashima Spa Land v Kuwaně, kde se nachází, ale i adrenalinových nadšenců z celého světa.

Zdroj: Youtube

Cesta na vrchol plná adrenalinu

Steel Dragon 2000 není jen o délce, ale i o výšce. Dráha vyveze jezdce až do výšky 97 metrů nad zem, a to za pomoci impozantního výtahu. Jakmile dosáhnou vrcholu, začíná samotná horská dráha, a to náležitým způsobem. Rychlost, kterou dráha nabízí, je neskutečná. Vozík se řítí po čtyřminutové trase rychlostí až 150 km/h.

Krátká přestávka na rozdýchání

Přestože jde o extrémní adrenalinovou jízdu, tvůrci dráhy mysleli i na odpočinek. Na vrcholu trasy je totiž krátká přestávka, kde mají jezdci dostatek času na to, aby nabrali dech a mohli pokračovat v divoké jízdě. Zde se mohou ponořit do okolního panoramatu a pozorovat japonskou krajinu.

Poté, co jezdci překonají vrcholový bod, začíná skutečná adrenalinová show. Horská dráha zařadí na plný plyn a vyrazí zdolat řadu agresivních zatáček, výkrutů a pádů. To vše za doprovodu neskutečného větru a pocitu volnosti, který málokterá atrakce dokáže nabídnout.

Tunely a skoky

Zhruba v polovině jízdy se rychlost opět zpomalí, a to proto, že vás čeká něco zcela unikátního. Jezdci se vrhnou do dvou tunelů. Uvnitř těchto temných chodeb se ocitnete v úplné tmě, a jediné, co budete slyšet, je rachotání kolejnic a vlastní srdce, které vám bude bušit v hrudi. To je zážitek, který nezapomenete.

Ale co by to bylo za horskou dráhu bez skoků a kopců? Steel Dragon 2000 vám v tomto ohledu má co nabídnout. Obsahuje osmičkovou smyčku a sedm výškových vln, takže budete pořád stoupat a klesat, přičemž každý z těchto skoků je doprovázen dávkou adrenalinu a vzrušení.

Steel Dragon 2000 v japonském zábavním parku Nagashima Spa Land v Kuwaně je bezpochyby jednou z nejpůsobivějších horských drah na světě. S rekordní délkou, ohromující rychlostí a nepředvídatelnými zvraty a zákruty nabízí nezapomenutelný zážitek všem dobrodruhům a milovníkům adrenalinu. Připravte se na divokou jízdu, která vás doslova vystřelí a zanechá vám nezapomenutelné vzpomínky na tento adrenalinový kolos!

Zdroje: voyapon.com, explore.com, designnews.com