Lukova cesta začala v 11 letech, kdy Luke narazil na YouTube na drobné domky. Fascinován tímto konceptem se rozhodl, že si jeden podobný domek postaví na zahradě rodičů.

Cesta mladého stavitele

Když si Luke uvědomil, jak rozsáhlý je to úkol, zapojil se během léta do různých příležitostných prací a pilně šetřil, aby na svůj projekt nashromáždil potřebných 1 500 dolarů. Klíčovou roli také sehráli rodiče – otec pomáhal s kreslením a stavbou, zatímco matka přispěla svými zkušenostmi v oblasti interiérového designu. Pomocnou ruku podala i komunita, sousedé nabízeli materiál a služby výměnou za Lukovu pomoc při úkolech, jako je úklid garáží.

Plody práce a obětavosti

Po roce a půl tvrdé práce se Lukova vize zhmotnila v obydlí o rozloze 8,3 metru čtverečních, které se může pochlubit funkční kuchyní, útulným obývacím pokojem s rozkládacím jídelním stolem a podkrovním prostorem na spaní. Navzdory problémům Lukova vytrvalost nepolevovala. Na celý proces vzpomíná s hrdostí, přiznává, že to bylo těžké, ale cení si uspokojení, když vidí, jak se jeho nápady realizují.

Čtěte také

Na stavbě školy se podílejí samotní žáci

Čtěte také

Vizionář postavil krásnou funkční školu pro chudé děti jen z odpadků. Nahlédněte

Více než jen dům

Pro Luka nebyl malý dům nikdy o vytvoření osobního obytného prostoru. Byl to středobod společenského života, jedinečné místo, kde mohl hostit přátele, sledovat s nimi filmy, hrát počítačové hry či večeřet na Den díkůvzdání. Dům vybavený topením a klimatizací se stal celoročním místem pro zábavu a kamarádství.

Obytný vůz s kapotou

Lukova stavební cesta se nezastavila u malého domku. Ve čtrnácti letech se pustil se svým bratrem-dvojčetem Colem do nového projektu – stavby malého obytného vozu typu teardrop. S Lukovým vedením a zkušenostmi bratři úspěšně vytvořili obytný vůz o rozloze 36 metrů čtverečních, který jim umožnil podniknout více než 50 kempinkových výletů po celé zemi. I když je obytný vůz menší a konstrukčně odlišný od malého domku, má v Lukově srdci zvláštní místo.

Čtěte také

David Hahn

Čtěte také

Chlapec postavil na zahradě svůj jaderný reaktor. Přišel zásah FBI a zlý konec

Plány do budoucna

Dnes se Luke, který je nyní v prvním ročníku střední školy, dívá dál než jen na své stavební úspěchy. I když si váží svých zkušeností a získaných dovedností, jeho touhy směřují k oboru, kde může měnit životy lidí k lepšímu, například stát se záchranářem. Jeho cesta ilustruje, že s nadšením, odhodláním a podporou okolí lze i ty nejvznešenější sny proměnit v realitu.

Zdroje: people.cominsider.comthepremierdaily.com