Lukova cesta začala v 11 letech, kdy Luke narazil na YouTube na drobné domky. Fascinován tímto konceptem se rozhodl, že si jeden podobný domek postaví na zahradě rodičů.

Zdroj: Youtube

Cesta mladého stavitele

Když si Luke uvědomil, jak rozsáhlý je to úkol, zapojil se během léta do různých příležitostných prací a pilně šetřil, aby na svůj projekt nashromáždil potřebných 1 500 dolarů. Klíčovou roli také sehráli rodiče – otec pomáhal s kreslením a stavbou, zatímco matka přispěla svými zkušenostmi v oblasti interiérového designu. Pomocnou ruku podala i komunita, sousedé nabízeli materiál a služby výměnou za Lukovu pomoc při úkolech, jako je úklid garáží.

Plody práce a obětavosti

Po roce a půl tvrdé práce se Lukova vize zhmotnila v obydlí o rozloze 8,3 metru čtverečních, které se může pochlubit funkční kuchyní, útulným obývacím pokojem s rozkládacím jídelním stolem a podkrovním prostorem na spaní. Navzdory problémům Lukova vytrvalost nepolevovala. Na celý proces vzpomíná s hrdostí, přiznává, že to bylo těžké, ale cení si uspokojení, když vidí, jak se jeho nápady realizují.

Více než jen dům

Pro Luka nebyl malý dům nikdy o vytvoření osobního obytného prostoru. Byl to středobod společenského života, jedinečné místo, kde mohl hostit přátele, sledovat s nimi filmy, hrát počítačové hry či večeřet na Den díkůvzdání. Dům vybavený topením a klimatizací se stal celoročním místem pro zábavu a kamarádství.

Obytný vůz s kapotou

Lukova stavební cesta se nezastavila u malého domku. Ve čtrnácti letech se pustil se svým bratrem-dvojčetem Colem do nového projektu – stavby malého obytného vozu typu teardrop. S Lukovým vedením a zkušenostmi bratři úspěšně vytvořili obytný vůz o rozloze 36 metrů čtverečních, který jim umožnil podniknout více než 50 kempinkových výletů po celé zemi. I když je obytný vůz menší a konstrukčně odlišný od malého domku, má v Lukově srdci zvláštní místo.

Plány do budoucna

Dnes se Luke, který je nyní v prvním ročníku střední školy, dívá dál než jen na své stavební úspěchy. I když si váží svých zkušeností a získaných dovedností, jeho touhy směřují k oboru, kde může měnit životy lidí k lepšímu, například stát se záchranářem. Jeho cesta ilustruje, že s nadšením, odhodláním a podporou okolí lze i ty nejvznešenější sny proměnit v realitu.

Zdroje: people.com, insider.com, thepremierdaily.com