Ponoření do historie

Původ rybníka Hejtman je ukryt hluboko v 16. století, založil ho Mikuláš Ruthard z Malešova. Jeho postavení ve službách šlechtického rodu Krajířů bylo inspirací pro jméno rybníka - "Hejtman". Rozkládá se na ploše 82 hektarů a hluboký je až 6 metrů. Díky písečnému dnu je voda příjemně čistá.

Koupací ráj v srdci přírody

Rybník Hejtman se může pochlubit několika travnatými plážemi s písčitým vstupem do vody. Členitý břeh umožňuje návštěvníkům nalézt klidná a soukromá místa pro relaxaci. Kdo touží po dobrodružství, může si zapůjčit šlapadla nebo pramici, a objevovat tak neznámá zákoutí rybníka.

Komfort ubytování a stravování

Pohodlné ubytování a občerstvení jsou zajištěny díky kempům a rekreačním střediskům v těsné blízkosti rybníka. Autokempy Sever, Jih, Veronika a Kapřík tvoří ideální prostředí pro rodinné dovolené a táboření v přírodě. Pouhých 100 metrů od hráze rybníka mohou lidé najít ubytování také v penzionu, který poskytuje klidné útočiště v romantickém prostředí.

Rybářský ráj a jeho kouzlo

Rybník Hejtman je jako stvořený pro rybáře. Ryby jsou zde pravidelně vysazovány po celý rok, a tak je možné ulovit různé druhy ryb, jako jsou kapři, líni, amuři, plotice, perlíni, okouni, štiky, candáti a úhoři. Lov ryb na udici je možný pouze s rybářským povolením vydávaným Rybářstvím Třeboň a. s.

Ostrůvek - místo klidu a relaxace

Zdroj: Youtube

Ostrůvek, k němuž se dá dostat po dřevěné lávce dlouhé 90 metrů, je jedním z nejvýjimečnějších prvků rybníka Hejtman. Toto místo představuje ideální prostor pro odpočinek a relaxaci. Během dne se stává oblíbeným místem plavců a za tmy poskytuje útočiště těm, kteří si chtějí vychutnat noční procházku v přírodě.

Gastronomický zážitek a další zábava

Městečko Chlum u Třeboně je dobře připraveno na návštěvníky. V blízkosti rybníka se nachází restaurace a bistro, které nabízejí rybí speciality. Pro rodiny s dětmi je tu k dispozici koupaliště s tobogánem, ideální pro zábavu a osvěžení.

Filmová historie a kouzlo rybníka Hejtman

Rybník Hejtman je unikátním místem, které má každému co nabídnout – klidné pláže pro milovníky přírodního koupání, lov různých druhů ryb pro rybáře a objevování okolních krás na kolech pro cykloturisty. A není bez zajímavosti, že tento rybník posloužil také jako kulisa pro známý film Srpnová neděle, což dodává místu ještě zajímavější atmosféru s nádechem historie. Díky písečným plážím a pozvolnému vstupu do vody je místo ideální i pro pobyt rodin s dětmi.

Zdroje: cc.cz, kudyznudy.cz, cs.wikipedia.org