Hledejte levnější nabídku, ale s rozvahou

Cena pronájmu auta může být důležitým faktorem při rozhodování. Pokud si plánujete půjčit v cizině auto, rezervujte si ho co nejdříve, abyste měli širší výběr vozidel a možnost získat lepší cenu. Při výběru půjčovny je důležité vybrat si společnost s dobrými referencemi. Zároveň se vyplatí prozkoumat různé možnosti a porovnat nabídky na internetu. Ale nezapomeňte přečíst si i podmínky smlouvy a pojištění. Vyšší cena může být odůvodněná lepším pojištěním nebo jinými výhodami.

Pojištění – základní, nebo rozšířené?

Pojištění je klíčovým aspektem při pronájmu auta. Můžete si vybrat základní pojištění, které kryje odpovědnost za škody třetí osobě a základní pojištění pro škodu na půjčeném vozidle. Na druhou stranu, existuje i rozšířené pojištění, které kryje všechny škody na pronajatém vozidle. Rozhodněte se podle vašich potřeb a plánované trasy.

Vždy si důkladně přečtěte pojistné podmínky. Ujistěte se, že pojištění pokrývá všechny možné situace a že je v souladu s vašimi cestovními plány. Zjistěte, zda jsou zahrnuty asistenční služby, které vám pomohou v případě potřeby.

Co mít s sebou a jak platit

Při půjčení auta mějte při sobě vždy občanský průkaz nebo pas, platný řidičský průkaz a platební kartu. Některé země vyžadují i mezinárodní řidičský průkaz, takže se ujistěte, že ho máte s sebou, pokud je to potřeba. Věnujte pozornost také platbě – většina autopůjčoven přijímá pouze kreditní karty, a to s dostatečným limitem pro úhradu zálohy a dodatečných poplatků.

Pravidla půjčovny – ověřte si je předem

Pokud si chcete půjčit auto v jiné zemi, než je vaše cílová destinace, ujistěte se, že vám dovolí cestovat s jejich vozidlem tam, kam se chystáte. Každá autopůjčovna má totiž svá pravidla. Zjistěte také, zda jsou spojeny s cestou do zahraničí nějaké další poplatky. Pokud budete předpokládat, že všechny autopůjčovny mají stejná pravidla, mohlo by to vést k nepříjemným překvapením.

Zkontrolujte technický stav vozidla

Před tím, než vyrazíte na cestu, zkontrolujte technický stav vozidla. Ujistěte se, že všechny funkce fungují správně a že auto je v dobrém technickém stavu. Zkontrolujte pneumatiky, brzdy, světla, zrcátka a další důležité části vozidla.

S cestováním v zahraničí s půjčeným autem přichází nejen svoboda a možnost objevovat nová místa, ale také odpovědnost a plánování. S pečlivou přípravou a znalostí podmínek si můžete užít bezproblémovou a radostnou cestu plnou nezapomenutelných zážitků.

Zdroje: forbes.cz, zpravy.aktualne.cz, idnes.cz