Rychlý nárůst počtu psích pláží

S rychle rostoucím počtem "psích" pláží se Chorvatsko stává pravým rájem pro milovníky zvířat. S výjimkou pláží označených zákazem vstupu se zvířaty nebo pláží s modrou vlajkou, která symbolizuje nejvyšší hygienické standardy, jsou zde psi srdečně vítáni. Pokud hledáte tiché útočiště, kam byste se mohli uchýlit se svým chlupatým kamarádem, doporučujeme méně udržované okraje pláží, kde vás nikdo nebude rušit.

Teď se společně vypravíme objevovat nejúchvatnější psí pláže Chorvatska:

Ostrov Krk: Přátelské pláže pro psy Punta Šilo a Vela Plaža

Krk, koruna chorvatských ostrovů, je chloubou mnoha překrásných pláží, které jsou vstřícné i k našim chlupatým společníkům. Pláž Punta Šilo je poklidná oblázková pláž s pozvolným vstupem do moře, kde se vaši čtyřnozí miláčkové budou cítit jako v ráji. Pláž Vela Plaža v Bašce je jednou z nejpopulárnějších a nejkrásnějších pláží ostrova, která má dokonce speciálně vyhrazenou část pro psy. Průzračné moře a jemný písek zaručí dokonalý zážitek jak pro vás, tak pro vaše chlupaté kamarády.

Crikvenica a jedinečná psí pláž Podvorska

Zdroj: Youtube

Na pevninském pobřeží, v blízkosti města Rijeka, se rozkládá malebné městečko Crikvenica, které je proslulé svými písečnými plážemi. Pláž Podvorska, známá také jako "Monty's Dog Beach", je jedinou pláží v Chorvatsku, která má kompletní infrastrukturu pro psy - od speciálních sprch až po bar pro psy, kde si mohou pochutnat na zmrzlině nebo párku. Tato pláž je pro psy skutečným rájem.

Relaxace na pláži Punta Kolova v Opatiji

Opatija, drahokam Kvarnerského zálivu, je proslulá svými krásnými plážemi. Pláž Punta Kolova, situovaná mezi Opatijou a Ičići, je oblíbeným místem místních i turistů. Tento kousek pobřeží s oblázky, mělkým vstupem do moře a přírodním stínem borovic je ideální i pro relaxaci s vaším chlupatým společníkem.

Oblíbená psí pláž Vartalac na ostrově Vis

Pláž Vartalac na ostrově Vis je jednou z nejlepších dalmatských pláží, kam můžete vyrazit se svým psem. Tato oblázková pláž v tichém zákoutí nedaleko malebného města Komiža je ideálním místem pro volný běh a hru vašeho psa.

Rovinj a jeho psí ráj – pláž Borik

Město Rovinj patří na Istrii k nejkrásnějším a je známé svými nádhernými plážemi, z nichž mnohé jsou psími ráji. Pláž Borik je například oblíbená mezi místními obyvateli a nabízí kombinaci písku a oblázků, čisté moře a stinné borovicové háje pro únik od slunce.

Když se chystáte na pláž se psem, je důležité mít na paměti jeho pohodu a bezpečnost. Psi sice snáší vysoké teploty díky vlhkému mořskému vzduchu lépe než my lidé, ale je stále důležité sledovat jejich kondici a zabezpečit jim dostatek stínu. Pokud na pláži nejsou přirozené zdroje stínu, můžete pro svého psa postavit malý stan. Nezapomeňte hlavně pro pejska zajistit dostatek pitné vody.

Související články

Při návštěvě psích pláží je důležité mít na paměti, že ne všechny pláže mají vybavení, jako jsou toalety nebo restaurace. Doporučujeme vám proto přinést si všechny nezbytnosti, které budete potřebovat, aby váš pobyt s mazlíčkem byl co nejpříjemnější.

Zdroje: www.bezednamiska.cz, dovolenasepsem.unas.cz, www.inspiredbycroatia.com