Na sluncem zalitém písku národní přírodní rezervace Wolf Island v Gruzii se objevilo podivné stvoření, které zpochybňuje naše chápání světa pod hladinou mořských vln. Jde o tak zvláštního tvora, že se srovnání s legendární lochneskou příšerou zdá být téměř nevyhnutelné.

Podivný objev na písečné pláži

Byl to klidný den, když místní obyvatel Jeff Warren při projížďce na člunu se svým synem narazil na něco, co zpočátku považoval za mrtvého tuleně. Při bližším pozorování se mu však naskytl nanejvýš překvapivý pohled – tvor s protáhlým krkem a výraznými ploutvemi, který dosahoval délky asi 1,5 metru. Nebyl to obyčejný mořský nález. Jeho pozoruhodná podobnost s bájnými mořskými příšerami a zejména s "lochneskou příšerou" vzbudila ve Warrenovi úžas.

Zdroj: Youtube

Pohled, který vzbudil úžas a zmatení

Zpráva o nálezu se rychle šířila a dostala se do všech koutů místní komunity, médií, a nakonec i k odborníkům z amerického Úřadu pro ochranu ryb a divoké přírody. A přestože by člověk očekával, že zkušení odborníci záhadu rychle vyřeší, tvor zanechal i je v nejistotě. Stav rozkladu zvířete, který ještě zhoršili draví ptáci, kteří ho našli před Warrenem, z něj udělal ještě náročnější hádanku.

Oživení starých mýtů

Na internetu se rozproudily diskuse, debaty a hypotézy. Místní obyvatelé rychle vzpomínali na příběhy o "Altie" nebo "Altahamaha-ha", vodní záhadě, o níž se někteří domnívali, že obývá vody Georgie. Nejednalo se o ojedinělý případ záhadného mořského života, který se dostal k břehům. Záznamy z minulosti dokládají případy, kdy zvláštní mořští živočichové zmátli pozorovatele, aby později odhalili prozaické pravdy. Po hurikánu Harvey byl objeven tvor se zuby, který byl později ke zděšení mnohých identifikován jako obyčejný úhoř.

Žralok obrovský?

Ve snaze objasnit nález nabídl Dan Ashe, ředitel americké Služby pro ryby a divokou přírodu, věrohodné vysvětlení. Představil teorii, že někteří mořští živočichové, jako například žralok obrovský, mohou v procesu rozkladu nabýt podoby, která se značně liší od jejich původní podoby. Vysvětlil, že rozkládající se žralok obrovský by mohl nabýt podoby s prodlouženým krkem a drobnou hlavou, což vedlo k přirovnání k plesiosaurovi.

Zatímco svět netrpělivě čeká na definitivní identifikaci zajímavého objevu, slouží jako jasná připomínka obrovských tajemství, která oceán ve svých hlubinách skrývá. Písky v Georgii prozatím odhalily kapitolu zázraků, která nutí lidstvo znovu se vracet k příběhům o bájných tvorech a říši možností.

Zdroje: eu.usatoday.com, nypost.com, eu.jacksonville.com